11.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

3. P. Pizur , 25. J. Kuric , 30. J. Kuric
16

Budišov vyhrál o tři branky nad Opavou.

Budišov vyhrál o tři branky

Budišov přivítal v neděli na svém hřišti mužstvo z Opavy. Domácí od začátku zápasu diktovali tempo hry a třemo góly během půlhodiny rozhodli o jeho osudu. Po třech minutách poslal Eduard Levák za obranu Vondrouše, který přistrčil do vápna na Pizura, jenž umístil míč k levé tyčce – 1:0. Po dvaceti minutách vyslal Hudeček do brejku Kurice, který se zatím zastřeloval, protože jeho pokus vykryl brankář Mrázek.  V 25. minutě uvolnil Eduard Levák po pravé straně Kurice, který střelou do pravé horní části opavské branky nedal Mrázkovi šanci – 2:0. Ve 27. minutě vystřelil zprava Črenoch a jeho točivá střela jen těsně minula branku.Po půlhodině hry pak opět Eduard Levák nakopl balon do vápna, kde ho hostující obránce nedokázal zpracovat a Kuric pohodlně skóroval – 3:0. Opava za celý první poločas zahrozila pouze střelou Binara, která ale minula branku.

Skóre se už nezměnilo

Ve druhém poločase se domácí uklidnili a začali hrát údržbu výsledku a šetřit síly na další zápasy. Technicky si přihrávali a soupeře skoro k ničemu nepustili. Domácí zahrozili vážněji už jenom pouze jednou, když Hrabina zprava nakopl míč do vápna, kde Černoch těsně minul branku. Opava se pokusila aspoň o čestný úspěch, ale Maisel svou střelou těsně minul bránu. Stejně se vedlo střídajícímu Mikušovi. Budišov si pak tři body už pohlídal.

Budišov příští kolo změří síly v derby s Vítkovem. Opava doma přivítá Lichnov.

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou
Tomáš Přikryl (vedoucí týmu): V prvniím poločase jsme soupeře jasně přehrávali, vytvořili jsme si šance a dali tři góly. Ve druhém poločase jsme polevili, drželi balon na svých kopačkách a šetřili síly na další zápasy.

FK Slavia Opava
Ivo Kratochvíl (trenér): První poločas byl z naší strany hodně špatný. Ve druhém jsme se trošku zlepšili. Budišov přestál hrát. Škoda, že jsme nevyužili šanci. Budišov ale vyhrál zcela ztaslouženě.

M. Němeček [-] - M. Pražák [-] , J. Dvořák [-] , P. Pizur [-] , J. Kuric [-] (77. S. Haluška [-] ) , E. Levák [-] , V. Hudeček [-] , J. Vondrouš [-] , J. Němeček [-] (67. K. Hrabina [-] ) , M. Marek [-] , T. Černoch [-]

T. Mrázek [-] - J. Hanslik [-] , J. Vrána [-] (66. O. Mikuš [-] ) , Š. Henčl [-] , T. Matějek [-] - X. Nguyen [-] , D. Maisel [-] , I. Kratochvíl [-] (46. F. Šenk [-] ) , J. Hoblík [-] - M. Říčný [-] (74. R. Buratchuk [-] ) , J. Binar [-] (46. T. Ryž [-] ) -

ŽK: 80. J. Hanslik .
Hráči zápasu: J. Kuric .
Počet diváků: 130. Rozhodčí: GALVAS Michal - PHILIPP Marek, THIEMEL Karel.