12.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

Opava otočila zápas s Lichnovem

13

Opava porazila o jednu branku Lichnov.

Lichnov vedl o jednu branku

Opava hostila v sobotní odpoledni družstvo z Lichnova. V prvním poločase byli aktivnější a lepší na balonu hosté z Lichnova. Jejich převaha byla ale spíše platonického rázu. Z jediné své šance prvního poločasu se dostali hosté do vedení. Hostující družina šla do vedení v 18. minutě, když se rohový kop kapitána Bartoníčka odrazil na roh vápna ke Slepičkovi, jehož centr umístil do opavské brány Jiří Podaný a Mrázek neměl žádnou šanci – 0:1. Opava se pak dostala do šance díky Štencelovi, který nastřelil jen brankáře Ondrusze. Hlavička Henčla skončila pak jen těsně vedle. První poločas tak skončil těsným vedením Lichnova.

Opava otočila skóre

Opavě se podařil vstup do druhého poločasu, kdy se jí během minuty podařilo otočit skóre zápasu. Opava vyrovnala v 53. minutě, když si na přímý kop nevyběhl hostující brankář Ondrusz a Henčl pohodlně hlavou vsítil branku – 1:1. Hned po rozehrávce namazal kapitán Bartoníček po špatné nahrávce Ryžovi, který pohodlně proměnil samostatný nájezd a otočil skóre zápasu – 2:1. Lichnov pak byl z takového vývoje zaskočem a trvalo mu deset minut než se dostal zpátky do tempa. Třináct minut před koncem zahrával Jiří Podaný přímý kop, který dokázal Mrázek vyrazit na břevno, ale na dorážku Zahradníka byl již krátký – 2:2. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 84. minutě, když po únikové přihrávce utekl hostující obraně Mantey a zavěsil – 3:2. Na tuto branku už hosté nedokázali zareagovat a Opava si po pěti zápasech připsala body,

Opava jede příští kolo do Jindřichova. Lichnov bude hostit Vítkov.

FK Slavia Opava
Ivo Kratochvíl (trenér): V prvním poločase to nebyla žádna hitparáda. Ve druhém poločase jsme začali konečně své šance proměňovat a vyhráli jsme.

TJ Sokol Lichnov
Martin Šlapák (trenér): V prvním poločase jsme byli aktivnější, byli jsme častěji na balonu, ale naše převaha byla jen platonická. I ve druhém jsme byli aktivnější, ale dostali jsme po chybách dva góly a museli dotahovat, Podařilo se nám ještě vyrovnat, ale dostali jsme další branku z brejku a bylo vymalováno. Pro nás je to krutý výsledek, protože minimálně na remízu jsme měli. Domácí byli šťastnější.

T. Mrázek [-] - J. Hanslik [-] , Š. Henčl [-] - J. Hoblík [-] , X. Nguyen [-] , D. Maisel [-] - T. Ryž [-] (60. J. Vrána [-] ) , J. Binar [-] (46. S. Mantey [-] ) - J. Štencel [-] (65. F. Šenk [-] ) , M. Škrobanek [-] (88. M. Říčný [-] ) , O. Melecký [-]

P. Ondrusz [-] - J. Mašlík [-] (69. K. Podaný [-] ) , J. Dankovič [-] , J. Slepička [-] , D. Salát [-] - M. Lazar [-] (46. J. Konvička [-] ) , O. Bartoníček [-] , J. Podaný [-] , A. Sojčák [-] - D. Říha [-] , P. Zahradník [-]

ŽK: 44. A. Sojčák , 58. J. Konvička .
Hráči zápasu: Š. Henčl - J. Podaný .
Počet diváků: 125. Rozhodčí: BARČÍK Antonín - ROBENEK Bohumil, CHLEBOVSKÝ Bohumír.