10.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Obrat! Zásmuky - Štítary 5:3

27. P. Pavlík , 34. P. Pavlík (p.) , 45. P. Pavlík , 56. P. Pěkný , 63. J. Hanzl - 12. J. Miškovský , 19. S. Uman , 31. S. Uman
11

Zásmuky hostily mladý tým Štítar. Vzhledem k postavení v tabulce byl favorit utkání jasný, avšak dobře známé rčení, že fotbal nemá logiku, se málem znovu potvrdilo. Jak se zápas vyvíjel?

Budíček

Laxní začátek v podání domácí skvadry výrazně ovlivnil prvních 30 minut. Štítarští mladíci zcela ovládli úvod zápasu.

Již v 11. minutě poslal svůj tým do vedení Miškovský, pro kterého to byl první gól v sezoně. 0:1

O osm minut později na něj navázal Samuel Uman, který si pátým gólem v sezoně upevnil pozici nejlepšího střelce týmu. 0:2

Domácí tým byl znatelně rozhozený drtivým nástupem Štítar, avšak to nemělo dlouhého trvání.

V 27. minutě snížil domácí matador Pavlík, aby o 7 minut později skóre srovnal.

Gólové představení domácího stopera však narušil svým druhým gólem v utkaní Samuel Uman. Od 31. minuty tudíž znovu vedl tým ze Štítarského údolí.

Když už to vypadalo, že si hosté přenesou do druhého dějství vedení o jeden gól, svým třetím gólem v utkání srovnal na 3:3 Petr Pavlík.

Do kabin se tak šlo za stavu 3:3

Červená

Domácí trenér Jindra připravil do druhé půle jedno střídání. Martínka nahradil Hamsa.

Zlepšená hra Zásmuk přinesla brzy ovoce. V 56. minutě se trefil Pěkný. Domácí tým tak poprvé v utkáná vedl.

Šance na bodový zisk Štítar výrazně klesly v 60. minutě. Kamil Machurka, ex-ovčárecký šutér, na polovině hřiště ostře zajel do protihráče a rozhodčí Löwe mu udělil přimou červenou kartu. Nutno dodat, že dle aktérů zápasu, poněkud přísnou. Těžko hrát v oslabení proti takhle zkušenému týmu. Pomyslný hřebíček do rakve Štítar zatloukl v 63. minutě domácí Hanzl, to už vypadalo s mladým týmem bledě.

Dalších branek se již, zhruba pět desítek fanoušků, nedočkalo. Zápas tak skončil 5:3 pro domácí výběr. Zásmuky si tímto vítězstvím pomohly na 7. místo, zatímco Štítary se stále krčí na chvostu tabulky.

TJ Sokol Zásmuky
Trenér Václav Jindra: Máme tři body za což jsme rádi. S výkonem a projevem na hřišti být spokojený nemůžu. Nesoustředěnost a laxní přístup, zejména v prvním poločase, nás stál zbytečné nervy. Pokud si hráči přijdou jen zahrát a nedají do zápasu nasazení a bojovnost, tak nemůžeme čekat dobré výsledky. Projevuje se i naše špatná tréninková docházka. Štítary mají mladý tým, který má budoucnost, jen potřebuje trochu času, aby se sehrál a nasbíral zkušenosti.

J. Oliva [-] - P. Pavlík [-] , J. Hanzl [-] , P. Martínek [-] (46. L. Hamsa [-] ) , O. Chábera [-] , F. Jonáš [-] , J. Lindner [-] , Z. Vokáček [-] , M. Čapek [-] , P. Pěkný [-] (57. J. Svoboda [-] ) , M. Bellada [-] (63. D. Bárta [-] )