12.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Jasná záležitost! Libodřice - Kouřim 4:1

25. J. Košík , 44. M. Hovorka (p.) , 81. J. Košík , 88. M. Hovorka - 20. T. Dufek
12

Do Libodřic dorazila Kouřim. Oba týmy disponují slušnou formou, tudíž se očekával zajimavý fotbal z obou stran. Jak se utkání vyvíjelo?

Obrat

První minuty se hrálo spíše opatrněji. Žádné velké šance, spíše uvážlivé útočné akce na obou stranách. Poté ale dostal zápas zajímavé tempo. Hra se přelevála z jedné strany na druhou, však bez vyložených brankových příležitostí. První vážnější šance přišla až v 20. minutě. Ovšem stála za to.

Laciná ztráta domácího týmu vyústila v brejkovou situaci Kouřimi, na jejímž konci přesně trefil centr Dufek a rozradostnil hostující příznivce. 0:1

Obdržená branka jako by ještě více nakopla domácí šutéry. Podařilo se jim brzy vyrovnat. Ve 25. minutě přesně trefil domácí Košík. 1:1

Od vyrovnání existoval pouze jeden tým. Domácí těžili především z dobrého pohybu a nekvality hostujících hráčů v práci s míčem a rozehrávce.

Odměnou za povedený poločas byl gól do šatny v podání Hovorky, který bezpečně proměnil pokutový kop. Lví podíl na brance má Pohanka, jelikož to byl právě on, kterého faulovali.

Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí tým.

Ještě dva

Začátek druhého dějství se obešel beze změn v hráčském složení obou týmů. Co se týče herního projevu, tak ten se vyvíjel rozdílněji.

Libodřičtí se v úvodu jaksi rozpačitě hledali na hřišti a na navýšení výsledku z jejich strany to nevypadalo. Tuhle hlušší pasáž však hosté nevyužili a znovu tak začali na hřišti dominovat sveřenci trenéra Baška. Najednou si začali vytvářet brankové příležtosti, ale kýžená pojistka v podobě třetího gólu ne a ne přijít. Zhruba osm desítek domácích fanoušků je však neúnavně hnalo za vítězstvím.

Tváře domácích příznivců rozzářil v 81. minutě Košík, který si výstavně bodlem zajistil druhou branku v zápase. 3:1 Ani to ale nebylo všechno...

Hosté si zkrátka vypili pomyslný kalich hořkosti až do samého dna. Dvě minuty před koncem pláchl domácí expres Hovorka obraně Kouřimi a po kličce Havránkovi si tváří v tvář prázdné bráně věděl rady. 4:1 Povedený zápas pro domácího kapitána!

Ještě se sluší pochválit domácího Hurta, který i přes to, že hrál s prášky, dokázal celý zápas odjezdit na 110 %.

Více branek již nepadlo a zápas tak skončil výsledkem 4:1 pro Libodřice.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Zápas s nedalekou Kouřimi musel bavit. Od začátku zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou. První branku vstřelili hosté po naší laciné ztrátě, kdy se do centru krásně položil Dufek. Obdržená branka nás nakopla a výsledkem bylo rychlé vyrovnání Košíkem, a těsně před poločasem po faulu na Pohanku, proměnil penaltu Hovorka. V úvodu druhé půle jsme se trochu hledali, ale soupeř si žádnou větší šanci nevytvořil. Jinak jsme měli celý druhý poločas převahu a jen škoda, že jsme nevyužili naše šance dřív. Třetí uklidňující branku dal Košík, který do toho na vápně kopnul bodlem a pojistku přidal na závěr Hovorka, kdy pláchl obraně a po kličce brankáři, zavěsil do prázdné branky. Myslím si, že dnes zasloužená výhra. Kluky musím pochválit za nasazení po celý zápas. Za výhru jsem rad i kvůli naším skvělým fanouškům, kteří nás celý zápas podporovali a hnali za výhrou.

TJ Kouřim
Kapitán Martin Snížek: V Libodřicích jsme celý zápas tahali za kratší konec. Šli jsme sice do vedení po krásné akci a brance Dufka, ale bylo to z ojedinělého brejku, který jsme dotáhli. Nedařila se nám celý zápas rozehrávka a domácím jsme spoustu míčů odevzdali úplně zadarmo. Ani bych neřekl, že domácí museli vyvinout nějaké extra velké úsilí, aby nás porazili, hodně jsme jim našimi chybami v rozehrávce a zoufalou prací s míčem pomohli. Nebyli jsme vůbec nebezpeční a domácí tak zaslouženě berou tři body. Tohle bylo tak na prostředek třetí třídy, ne na okres…

P. Skočdopole [-] - J. Kovařík [-] (80. M. Matějka [-] ) , J. Košík [-] (86. F. Krejčí [-] ) , M. Beníšek [-] (70. P. Škopek [-] ) , P. Batelka [-] (88. L. Lanc [-] ) , M. Hovorka [-] , L. Pohanka [-] , V. Patočka [-] , F. Šafránek [-] , A. Baško [-] , R. Hurt [-]

TJ Kouřim
L. Havránek [-] - M. Hovorka [-] , M. Navrátil [-] , M. Tománek [-] , T. Svoboda [-] , P. Královský [-] , T. Dufek [-] (62. J. Bělohlávek [-] ) , L. Kocián [-] (83. M. Ježík [-] ) , M. Snížek [-] , J. Keltner [-] , T. Novák [-]

Počet diváků: 75. Rozhodčí: Kubera Milan - MLÁZOVSKÝ David (N), KOSMATA Daniel (N).