12.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Těsná výhra! Zásmuky - Velký Osek 1:0

74. L. Martínek (p.)
12

Zásmuky zažívají krásné období. Týmu se daři, padá spoustu gólů a jsou považování za černého koně soutěže. Osek je však také jedním z kandidátů na postup, avšak do Zásmuk přijel bez pěti hráčů základní sestavy. Jak se zápas vyvíjel?

Bez branek

První minuty zápasu nám ukázaly vyrovnanou podívanou. Nelze s jistotou říci, který tým byl lepší. Statistici do kronik nezapsali ani jednu velkou šanci v prvním poločase. Z dat, které máme dostupné, je jasné jen to, že nejen branka, ale ani žlutá karta v prvním dějství nepadla. Kapsička hlavního rozhodčího Karla Hrona tudíž přečkala prvních 45 minut bez násilného otevření.

Nejvýraznějším momentem bylo smolné zranění hostujícího šikuly Adama Nováka, který musel ve 20. minutě odstoupit ze zápasu. Nahradil ho teprve šestnáctiletý Koška.

Do kabin se tak šlo za stavu 0:0 a zívání diváků z ochozů, kteří marně vyhlíželi koření fotbalu - góly.

Penalta

Do druhého poločasu vstupovaly oba týmy beze změn. Důvěra ve své svěřence přebila chuť okysličit tým.

Změnou oproti prvnímu dějství byl počet žlutých napomenutí. Rozhodčí Karel Hron rozdal celkem čtyři.

Distkutabilní moment přišel v 60. minutě, kdy domácí pomezní odmával ofsajdové postavení hostujícího útočníka, údajně velmi sporné. VAR žel bohu na zápase přítomen nebyl, tudíž nemůžeme zcela jasně rozhodnout, nezbývá než tento moment navždy umístit pod pomyslnou rouškou nejasnosti.

Vyrovnaný zápas zcela jasně směřoval k remíze, jenže...

Remízu odmítl domácí Martínek, který v 74. minutě proměnil pokutový kop a poslal svůj tým do vedení. Hostující Jan Karban, ve snaze hrát míč, podrazil právě Martínka a rozhodčí Hron ukázal na penaltový puntík. Ospalý domácí divák si tak mohl zakřičet gól, veledůležitý pro svůj tým.

Utkání na těžkém terénu více branek nepřineslo. Vyrovnané utkání dokázali dotáhnout k vítěznému konci domácí hráči.

FK Viktorie Velký Osek
Sportovní ředitel Zdeněk Novák st.: Do Zásmuk jsme odcestovali bez pěti hráčů základního kádru. Při rozcvičce se zranil další hráč, který musel již ve 20.minutě střídat. I tak bylo utkání vyrovnané, kterému by slušela remíza. Bohužel v 74. minutě došlo ke zbytečnému zákroku v našem pokutovém území a domácí rozhodli z penalty. Klíčový zákrok zápasu si nechal domácí pomezní na 60. minutu, kdy naprosto nepochopitelně zamával našemu útočníkovi ofsajd, který šel sám na bránu. Na těžkém terénu se nehrál moc pohledný zápas.