10.kolo, Středočeský | Mělník | Okresní přebor , 2015-2016

--

V utkání plném penalt vítězí Pšovka

46. F. Hakl , 86. D. Bárta (p.) - 73. M. Prachař (p.)
0

Hned tři penalty viděli diváci při nedělním odpoledni na Pšovce. Proměněna byla na každé straně jedna, což spolu s jedním gólem Hakla ze hry znamenalo těsné vítězství Pšovky.

Jedno zranění a žádné góly

V domácí brance se objevila nová akvizice - gólman Kratochvíl, který se už v této sezoně představil na Pšovce jako soupeř v dresu Libiše B. V sestavě se oproti minulému zápasu ve Velkém Borku objevili i áčkař Novák, Drápal a trochu překvapivě i zkušený Bárta. To hosté řešili jiné problémy, jelikož přicestovali pouze s jedenácti hráči bez možnosti střídání. V úvodu zápasu byly nebezpečnější Vojkovice, ale dvě veliké šance skvěle vyrazil na roh brankář Kratochvíl. Zejména druhý zákrok proti nalité střele z 15 metrů byl famózní. Pšovka si postupně vyvářela územní převahu, ale chyběla přesnější finální fáze. Brejk 4 na 3 i přihrávka Bárty skrz pokutové území zůstali bez využití. Další šance tak přišla až ve 28. minutě - Novák z pravé strany odcentroval přesně na hlavu Krejčíka, jehož pokus mířil jen těsně nad. Ve 38. minutě se pak podobná situace opakovala, pouze si na centr naběhl Drápal, jehož hlavičku z obrovské dálky Heimrath zneškodnil. Ve 40. minutě pak přišel možná nejdůležitější moment zápasu - na nosítkách musel být odnesen ze hřiště hostující Plicka, pro kterého musela přijet dokonce rychlá záchranná služba. Proslýchalo se, že by mohlo jít o problém s achillovkou. Žádná vážnější akce už ve zbývajících minutách neproběhla, a tak první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Tři penalty

Do druhého poločasu tak vstupovaly Vojkovice pouze s 10 hráči, na což hráči zřejmě nebyli psychicky připraveni a hned z první akce po minutě hry inkasovali. Za obranu se dostal z levé strany Růžička, jehož střílená přihrávka přesně našla před brankou Hakla. 1:0. Vojkovičtí hráči začali být trochu nervózní, začali diskutovat rozhodnutí sudího Šnýdra a ne zcela se koncentrovali na hru. Toho využila Pšovka ke krásné akci, kdy Krejčík patou přistrčil na Šťástku, ten posunul na Hakla, ovšem domácímu útočníkovi míč uskočil a z akce bylo jen zakončení Nováka z úhlu. I další akci měli na svědomí domácí hráči. Šťástka vysunul Hakla, ale Heimrath byl včas z branky a zakončení včasným skokem pod nohy vyrazil. V pokračující akci pak efektně kryl i zakončení Šťástky levou nohou zpoza vápna. Po 10 minutách se ale hra začala vyrovnávat a i oslabené Vojkovice začaly kousat. Dva nadějné průniky byly zastaveny faulem až těsně před hranicí vápna, z následných standardek ale nic nebylo. Největší šancí tak byl závar ve vápně, kdy Kratochvíl musel jednu ránu vyrážet před sebe a další dva pokusy obránci na poslední chvíli zblokovali. Ke slovu se tak dostali opět domácí, kterým vyšlo střídání. Před útočnou standardní situací přišel na hřiště Šesták, který se hned zapojil do hry a byl faulován ve vápně. Brankář Heimrath ale Novákovu penaltu vyrazil a dorážka stejného hráče nepochopitelně zamířila vedle. Na kopačky domácích hráčů se začala vkrádat nervozita, jelikož si s přesilovkou nedokázali poradit a kupili zbytečné chyby. Vojkovice byly aktivnější a penalta se pískala i na druhé straně v hlavní roli opět se Šestákem, který svého protihráče držel a Prachař zamířil přesně do levé šibenice. V 73. minutě tak bylo vyrovnáno 1:1. Domácí tým nepředváděl v těchto chvílích ideální hru a výkonu nepomáhaly ani hádky ve vlastních řadách či "trenéra" Silného s levým bekem Šestákem. Vysvobození přišlo až pár minut před koncem, kdy obrana Vojkovic nedokázala odkopnout míč ze svého vápna, Krejčík předvedl pěknou kličku a byl podražen. Výsledkem byla už třetí penalta, ke které se postavil Bárta a bezpečně proměnil. Vojkovice tak po statečném boji v početním oslabení podlehly 2:1.

FK Pšovka Mělník B
Karel Vlasák - nehrající hráč Pšovky: Zápas hodně ovlivnilo zranění hostujícího hráče a následná přesilovka. Máme silný tým a vítězství je zasloužené, ovšem psychická labilita je až neuvěřitelná a hádky v týmu při každé příležitosti taky na pohodě nepřidávají...

V. Kratochvíl [-] - R. Martinec [-] , F. Hakl [-] , L. Krejčík [-] (88. M. Hyka [-] ) , P. Šuba [-] (61. D. Šesták [-] ) , P. Šťástka [-] , D. Bárta [-] , V. Novák [-] , F. Drápal [-] , R. Dvorný [-] , J. Růžička [-]

SK Vojkovice
P. Heimrath [-] - J. Linhart [-] , D. Šerhant [-] , M. Mára [-] , M. Prachař [-] , M. Tetiva [-] , J. Juklíček [-] , L. Veselý [-] , L. Plicka [-] , K. Pražák [-] , P. Král [-]

ŽK: 57. P. Šuba , 75. F. Hakl - 48. M. Tetiva , 63. J. Juklíček , 87. M. Prachař .
Místo: Pšovka Mělník. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Šnýdr Miroslav - TICHÝ Lukáš, VÁŽAN Radek.