22.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Dohrávku 22. kola ovládlo Kladno, Vestec doma inkasoval pět branek

8

Jedna z dohrávek 22. kola nabídla střetnutí dvou týmů z horních příček tabulky - Viktorky Vestec a rezervy Kladna. Zápas, ve kterém diváci mohli vidět celkem šest branek, naprosto ovládli hosté, kteří si i díky hattricku „áčkaře" Šnobla vezou z Vestce tři body.

Dva rychlé góly Kladna a snížení Hobzy

Do zápasu vstoupili o poznání lépe fotbalisté hostující družiny, kteří už po devíti minutách hry vedli 2:0. Nejprve se trefil Michal Blažek a následně Tung Fedorišin.

Vesteckým dlouho trvalo, než si zvykli na vysoké tempo, které udávali mladíci z Kladna.

Domácí začali bojovat, sváděli osobní souboje, ale zakončení Matysíka ani Hobzy brankou neskončilo.

Ve 39. minutě byla Viktorka odměněna za zlepšenou hru. Po centru Václava Ježdíka ze standardní situace a vyražené hlavičce Matysíka snížil na 1:2 Jakub Hobza.

Hosté mohli svému soupeři vzápětí odskočit znovu na rozdíl dvou branek, když sám na brankáře Víška unikal kapitán Štěpán Hanzlík, domácí Franc s Ptáčkem mu však nedovolili zakončit.

Úvodní dějství uzavřela hlavička vesteckého Matysíka, kterou lapil brankař Vokoun.

První poločas tak skončil za stavu 2:1 pro hostující mužstvo z Kladna.

Hattrick hostujícího Šnobla

Ve druhém poločase se hra trochu vyrovnala, domácím ale dělal problém aktivní Šnobl, který v 51. minutě utekl vestecké obraně a zvýšil na 3:1.

Po chvíli mohl snížit Hobza, po závaru v malém vápně ale balón do branky nedostal. Skvělým zákrokem se blýskl brankář Vokoun.

Za pár minut byl ještě blíže snižující brance Josef Ptáček, který po úniku do vápna trefil spojnici Vokounovy svatyně.

V 77. minutě kladenská rezerva navýšila svůj náskok. Po akci Hanzlíka přidal svou druhou branku v utkání Matěj Šnobl.

Viktorka měla vzápětí příležitosti na kontaktní gól, pokusy Kolačného ani Matysíka ale brankou neskončily.

V 78. minutě přidal po rychlé akci hostující Šnobl svou třetí branku, a stanovil tak konečný výsledek utkání na 5:1 pro B-tým Kladna.

TJ Viktoria Vestec
Michal Chaloupka: Bohužel pokračujeme v jarních výkonech, kterým stále něco chybí. Dostali jsme už dvacet gólů, což je oproti jedenácti za celý podzim alarmující, a proto musíme zapracovat především na defenzivě. Nicméně musím uznat, že soupeř byl jasně lepší snad ve všem. V rychlosti, důrazu i fotbalovosti. Nezbývá nic jiného, než pogratulovat a připravit se na sobotu.

SK Kladno B
Tomáš Abrham: Zápas se mi dobře hodnotí. Z Vestce vezeme tři body, kterých si vážíme, protože to nebylo nic jednoduchého. Je to pro nás takový závazek do dalších zápasů, abychom je odehráli dobře, protože jsme se posunuli mezi tu první čtyřku. A jak jsem říkal minule, budeme se snažit, abychom tam nahoře byli jako taková „štika", která se bude snažit dostat co nejvýš. Další zápas nám ukáže, jak na tom jsme.

P. Víšek [-] - J. Hobza [-] (73. J. Kolačný [-] ) , J. Ptáček [-] , P. Ježdík [-] , V. Ježdík [-] (78. M. Hlubuček [-] ) , J. Ježdík [-] , J. Maňák [-] , R. Matysík [-] , V. Máče [-] , R. Kalod [-] (13. J. Michálek [-] ) , D. Franc [-]