26.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Zápas dvou rozdílných poločasů, Chlumec si po obratu odvezl z Kladna tři body

7

Chlumec si v minulém kole hravě poradil s rezervou Králova Dvora, kterou porazil 3:0. Dnes přijeli chlumečtí na půdu papírově daleko silnějšího B-týmu, což bylo Kladno. Utkání nabídlo dva úplně rozdílné poločasy a na konci se po skvělém obratu z vítězství radovali hosté, kteří se tak přiblížili vysněnému postupu.

Dominance a vedení domácích

První poločas byl jednoznačně v režii domácích, kteří svého soupeře z Chlumce jednoznačně přehrávali.

Kladno drželo balón, bylo aktivní a dostávalo se do šancí.

Otevřít skóre se mu povedlo po půlhodině hry. Centr po rohovém kopu propadl na zadní tyč, kde byl připravený Jakub Kolářský, jenž levačkou poslal svůj tým do vedení.

O pět minut později vedli kladenští 2:0. Po rychlé kombinaci na pravé straně a následné přihrávce do vápna zvýšil na 2:0 jarní střelec Štěpán Hanzlík.

Hosté o sobě poprvé dali vědět v závěru úvodního dějství, když unikající Soukup nastřelil tyč Vokounovy branky. Následná dorážka Bláhy skončila v zámezí.

Rezerva Kladna tak po první půli vedla nad favorizovaným Chlumcem 2:0.

Obrat hostů

Hosté vstoupili do druhého poločasu s jiným rozestavením a také se dvěma novými tvářemi. Na hřiště se dostali Dobiáš s Ezealou a zejména příchod druhého jmenovaného byl na place hodně znát.

Obraz hry se ve druhé půli otočil, na hrací ploše dominoval Chlumec a Kladnu se nedařilo navázat na výkon z úvodního dějství.

V 55. minutě přinesla chlumecká aktivita kontaktní branku. Na 1:2 snížil střelou z hranice vápna Jiří Junek.

Stejný muž v 74. minutě vyrovnal na 2:2, když se trefil hlavou po centru Šedivého.

Po chvíli se hosté radovali z vedení, gól Žáčka ale nebyl uznán pro ofsajd.

Poté šel sám na domácího brankáře střídající Jakub Dobiáš, jehož myšlenku v podobě lobu ale Vokoun přečetl.

Hostujícího fotbalistu to však nemuselo dlouho mrzet, jelikož v 85. minutě poslal po centru ze strany svůj tým poprvé v zápase do vedení.

Domácí měli v závěru několik závarů před brankou, kýžený vyrovnávací gól ale vstřelit nedokázali.

Chlumec si tak po obratu ve druhém poločase odvezl z Kladna tři body.

SK Kladno B
Tomáš Abrham: Je to pro nás takové smutné. Bojovali jsme, snažili jsme se, ale asi nás ten první poločas stál víc sil, než jsme si mysleli a nedotáhli jsme to do konce. Musím uznat, že za druhou půli si Chlumec ty tři body zasloužil a je mu potřeba pogratulovat k prvnímu místu. Za celou tu sezonu jsou tam asi oprávněně.

SK Chlumec
Radek Vostárek: V prvním poločase jsme vůbec neexistovali, jako by jsme nebyli na hřišti. Za druhou půli musím kluky pochválit. Asi pomohla i změna rozestavení a hlavně neskutečný výkon Erika Ezealy a Junka. I díky nim jsme ten zápas dokázali otočit. Ještě bych chtěl říct, že jsem rád, že nám Kladno vyšlo vstříc a přistoupilo na přeložení zápasu na pátek. Za to jsme jim vděční.