17.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Domácí výhra v nových dresech! Libodřice – Ratboř 3:0

7. D. Kemza (vl.) , 48. J. Košík , 63. F. Šafránek
11

Sobotní odpoledne s nádechem jara přineslo zajímavou podívanou. Do Libodřic dorazila Ratboř. Sousedi v tabulce si nenechali ani metr hřiště zadarmo, ale efektivnější nakonec byl domácí výběr trenéra Baška. Jak se zápas vyvíjel?

Standardní situace je klíč

Domácí vyběhli na zelený pažit odpočatí po zimní pauze, ba co více, v nových dresech, s jakousi viditelnější touhou po vítězství, než měli hosté z Ratboře.

Utkání začalo ve vysokém tempu a již v 7. minutě šli domácí do vedení, kdy se po standardní situaci nešťastně trefil do vlastní sítě hostující Kemza. Vysoké tempo pokračovalo, když ve 12. minutě musel rozhodčí klidnit emoce žlutým napomenutím, domácí Pohanka vyfasoval žlutou kartu. První dějství více branek nepřineslo a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Libodřice.

Lekce z produktivity

Vstup do druhé půle se svěřencům Adama Baška povedl náramně. Hned 3 minuty po pauze se trefil libodřický střelec Košík.

Ačkoliv se hostující hráči dostávali do zajímavých závarů a šancí, nebylo jim dáno. Buď je vychytal skvělý Skočdopole, nebo naráželi na Patočku na kraji hřišti, který precizní defenzivou deptal hráče Ratboři.

Rozhodující gól padl v 63. minutě, znovu po standardní situaci. Nejlépe se ve vápně zorientoval stoper Šafránek a navýšil vedení s svého týmu na 3:0.

Více branek již nepadlo a zápas tak skončil 3:0 pro Libodřice.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Na začátek jarní části nás nečekal snadný soupeř. Celý zápas byl podle mého vyrovnaný, s tím rozdílem, že my jsme byli efektivnější a důraznější v koncovce. Dvě branky padly po standardních situacích, a to podle mě rozhodlo, protože Ratboř své šance a závary k brance nedotáhla. Kluky musím pochválit, na každém jsem viděl chuť po 3 bodech. Možná nám pomohly i nové dresy, které doufám, nám budou i nadále přinášet štěstí.

P. Skočdopole [-] - L. Pohanka [-] , V. Patočka [-] , M. Pánek [-] (35. F. Krejčí [-] ) , D. Strejček [-] (82. L. Lanc [-] ) , J. Košík [-] (87. A. Baško [-] ) , J. Kovařík [-] , M. Hovorka [-] , P. Batelka [-] , F. Šafránek [-] , M. Matějka [-]