24.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Tři body zůstaly v Libodřicích!

10

V Okresním přeboru etablované Libodřice v sobotu přivítaly objev jarní části sezony – Český Brod. Od prvních minut bylo zřetelné, že za delší konec bude tahat domácí tým trenéra Baška, kterému se povedlo dvakrát skórovat v již v prvním dějství. Nakonec z toho byla výhra o tři branky okořeněná několika povedenými individuálními výkony. Jak se zápas vyvíjel?

Dva údery za poločas

První minutky nám ukázaly fakt, že rezerva Českého Brodu není natolik nebezpečná, pokud ji schází Vokáč s Novákem. Divizní šikulové znatelně scházeli trenérovi Smejkalovi, čehož domácí dokázali skvěle využít.

Radost na tvářích domácích fanoušků poprvé vykouzlil hned ve 14. minutě kanonýr Košík, který stál na konci pohledné akce z levé strany. 1:0

Dobře hrající Libodřice však nezůstaly jen u jedné vstřelené branky v prvním dějství. Ve 32. minutě se trefil dvorní střelec Pánek a v družině Adama Baška byste jen těžko hledali smutnou tvář.

Na domácí straně se ještě do konce prvního poločasu blýskly šance na vstřelení branky, ale skóre se již neměnilo – do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí borce.

Zkušený výkon domácích

Druhý poločas by se dal popsat jako zkušeně zvládnuté představení domácí skvadry. Hostující tým takřka do ničeho nepustili a sami nastřelili břevno Hrdinkovy svatyně.

Definitivní tečku za utkáním udělal svým druhým gólem v utkání střelec Košík, pro kterého to byl v 90. minutě již dvanáctý úspěšný zásah v probíhající sezoně.

Nutno dodat, že Libodřice se tímto vítězstvím posunuly na třetí příčku neúplné tabulky a ztrácí tak šest bodů na první Jestřábí Lhotu.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Do utkání jsme šli s respektem k soupeři, který má na jaře velice dobré výsledky, ale doma jsme chtěli navázat na předchozí výhry. Kluci od začátku plnili to, co jsme si řekli. První i druhý gól jsme vstřelili po pěkných akcích po levé straně a nemuselo zůstat jen u dvou branek do poločasu. Ve druhém poločasu jsme se nikam nehnali, soupeře jsme nechali rozehrávat od jejich branky a v pohodě si šli pro vítězství. Soupeř neměl snad jedinou šanci, zato mi jsme nastřelili břevno a neproměnili jsme jasnou šanci. Tečku za utkáním udělal v 90. minutě Košík a mohlo se jít na derby. S nasazením a předvedenou hrou jsem dnes opravdu spokojený. Kluky musím opravdu pochválit a doufám, že ve stejných výkonech budeme pokračovat i nadále.

M. Hradecký [-] - M. Pánek [-] , J. Košík [-] , D. Strejček [-] (71. R. Adámek [-] ) , J. Kovařík [-] , M. Hovorka [-] , M. Matějka [-] (75. F. Krejčí [-] ) , L. Pohanka [-] , F. Šafránek [-] , T. Němec [-] , V. Patočka [-]

SK Český Brod C
J. Hrdinka [-] - J. Bouma [-] , M. Kohout [-] , J. Nekolný [-] , J. Čurgali [-] - M. Vymazal [-] (71. J. Dlabal [-] ) , M. Šermauer [-] (80. L. Rypl [-] ) - P. Pazderec [-] - D. Hokr [-] , M. Šimák [-] (60. J. Veselý [-] ) , T. Čermák [-]

ŽK: 44. T. Němec - 44. J. Nekolný , 45. J. Hrdinka , 65. M. Kohout .
Počet diváků: 63. Rozhodčí: Kubera Milan - MLÁZOVSKÝ David (N), ŠMEJKAL Miroslav (N).