23.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

2. J. Talaš , 16. H. Bigas , 35. V. Hroch , 52. V. Hroch , 81. H. Bigas , 87. J. Roháček
7

Janovice ukázaly jak se hraje fotbal a nadělily Metylovicím ,,kanára´´

Hosty načala první rychlá branka

Janovice i Tošanovice chtěly na jaře nahánět Nebory v souboji o první místo. Ovšem Nebory daly svým pronásledovatelům ,,čuchnout´´jen první dvě kola. Janovice se ovšem dostaly do parádní formy a hlavně hrají líbivý fotbal. Což odnesly Metylovice, které schytaly ,,kanára´´ v Janovicích.

Běžela teprve 2.min a oslavenec Jan Talaš střílí úvodní branku zápasu 1:0. Janovice svého soupeře od začátku zápasu k ničemu nepustili a vytvářely si šanci za šancí. V 16.min se trefil Hynek Bigas a do poločasu upravuje výsledek na 3:0 Václav Hroch. A tak Florian Hradečný brankář i hroťák dle potřeby mohl dělat co chtěl, ale jeho týmu to prostě dnes nešlo.

Hráč kola Lukáš Halata dostává ČK

Jestli hosté do druhé půle chtěli něco změnit a s výsledkem něco udělat, tak jim to překazil hned po 5.min druhé půle znovu Václav Hroch, který navyšuje skóre již na 4:0. Z obou táborů bylo patrné, že je po zápase a Janovice tak režírovali konec zápasu v poklidu.

Nic zvláštního se nedělo až v 80.min po vzájemné strkanici hráč hostů Lukáš Halata oplácel, což neuniklo zraku rozhodčího a vyfasoval ČK. Lukáš Halata se tak stal hráčem 22.kola a bohužel v zápětí dostává ČK. Toho domácí ještě dokonce zápasu využili a díky brakám Bigase a Roháčka nadělili hostům ,,kanára´´

Janovice tak potrvdily roli favorita, ale také skvělou jarní formu. Tu mohou využít hned ve středu, kdy odehrají zápas právě v Tošanovicích v boji o 2.místo. Metylovice zavítaji ve středu do Pržna, které se na jaro hledá a mohou tak poslední dva nezdary odčinit právě tam.

TJ Janovice
Robert Hutník (hráč): ,,Hodnocení moc nevím ani, ale byli jsme lepší ve všech směrech prostě, od začátku a oni to vůbec neunesli, první poločas neměli vůbec nic, my svůj fotbal kombinační. Nejlepší hráč bych dal tentokrát Honzovi Boorovi, sice nedal gól, ale utkání odjezdil, hodně pracoval pro tým což se u 17leteho kluka hodně cení, jeho přístup byl vynikající, snad tak bude pokročovat dále a přijdou i góly.´´

SK Metylovice
Dominik Kopec (hráč): ,,Tohle nejde ani popsat snad. Byl bych moc vulgární na pana rozhodčího. ČK ? Jako ale prostě dali si navzájem tělo ?! A dostal jen náš ČK ?! My jsme za stavu 0:4 přestali hrát a nechali jsme jim to, ale kluci z Janovic za to nemůžou. Je mi líto, že to dopadlo takhle.´´

TJ Janovice
L. Kozel [-] - J. Boor [-] , J. Červeňák [-] , J. Adámek [-] , J. Talaš [-] , J. Roháček [-] , H. Bigas [-] , R. Hutník [-] , D. Roháček [-] , J. Holiš [-] , V. Hroch [-]

F. Hradečný [-] - M. Kisza [-] , D. Hruška [-] , M. Bílek [-] , M. Garba [-] , O. Kulhanek [-] , M. Svobodník [-] , D. Kopec [-] , L. Halata [-] , M. Trybula [-] , M. Němec [-]

ŽK: 35. J. Boor - 17. M. Kisza , 25. M. Garba . ČK: 79. L. Halata .
Hráči zápasu: J. Boor .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: KARCH Otakar - POKORNÝ Tomáš, VYBÍRAL Samuel Elisha.