16.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

--

--

Jaku Malyjurek z Písku dal domácím lekci z produktivity

6

Smilovice nebyly horším týmem a měli více šancí. Ty ale neproměnily a tak se radovali hosté, kteří do čeho kopli to se povedlo

Dvacet minut nic, pak 4 branky

Prvních 20 minut hosté drželi více míč, ale nic kloudného nevymysleli. Až na konci úvodní dvacetiminutovky domácí špatnou rozehrávkou přišli o míč a vzešla z toho nebezpečná standardní situace pro hosty zpoza šestnáctky. Hosté neváhali a i s trochou štěstí nabízenou výhodu využil Jakub Malyjurek 0:1.

Hned vzápětí přišla pro domácí druhá rána, kdy míč za obranu špatně vyhodnotili oba stopeři a Jakub Malyjurek přehodil z hranice šestnáctky domácího brankáře 0:2. Domácí na odpověď nečekali dlouho, kdy se ve 30.min výstavní trefou z přímého kopu z cca 25 metrů trefil domácí Martin Lipowczan a snížil tak na 2:1.

Ovšem za nedlouho domácí hráči nechali hosty lacino odskočit opět o 2 góly. Přízemní centr ze strany uklidil do branky hostující Tomáš Pyszko 1:3. Završil tak divokých 17 minut, ve kterých padly 4 branky.

Domácí aktivnější, ale Malyjurek přidává další branku

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně, bohužel pro ně ale gól dali opět hosté. Centr ze strany zakončil nekompromisně hlavou Jakub Malyjurek a završil tak svůj hattrick 1:4 . I přesto se domácí nevzdali a vzápětí mohli zápas zdramatizovat.

Nabídnutou penaltu ovšem Martin Sikora kopl tak, že nechal vyniknout hostujícího brankáře Jakuba Twardzika. Domácí v dalším průběhu zápasu spalovali jednu šanci za druhou a tak hosté z minima šancí vytěžili při pohledu na skóre pohodovou výhru.

SC Smilovice B
Martin Lipowczan (hráč): ,, Sestavu jsme museli opět z různých důvodů lepit. Na začátku jsme hráli to, co jsme chtěli. Bohužel nás ale sráží hloupé chyby. Skóre nevypovídá obrazu hry. Písek z minima dal 4 góly. My z tolika možností, hlavně ve druhém poločase, nedáme skoro nic. Jako hráče utkání volím tentokrát neskromně sám sebe. Zápas se mi povedl, ale bohužel to k ničemu nevedlo.´´

Fotbal Písek
Jiří Sikora (hráč): ,,Vydřené vítězství, kde nás podržel Kuba Twardzik, podržel nás hodně, protože chytl některé šance jak z penalty tak z přímého kopu.´´

R. Galacz [-] - T. Košút [-] , T. Smolka [-] , M. Sikora [-] , O. Lipowczan [-] , T. Zuczek [-] , Š. Stašák [-] , M. Lipowczan [-] , J. Lipowczan [-] , L. Uhlář [-] , V. Jurdzin [-]

J. Twardzik [-] - P. Cieslar [-] , M. Kapsia [-] , J. Malyjurek [-] , M. Zahradník [-] , D. Galia [-] , J. Ligocki [-] , T. Pyszko [-] , J. Sikora [-] , M. Puczok [-] , D. Kluz [-]

ŽK: 77. M. Lipowczan .
Hráči zápasu: M. Lipowczan - J. Twardzik .
Počet diváků: 15. Rozhodčí: SEKULA Adam - NĚMEC Petr, TVARŮŽKA Jakub.