11.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

Dražkovice bodovaly potřetí v řadě

9. M. Rež - 22. T. Ťopek
17

Po katastrofálním úvodu letošní sezóny, kdy v sedmi kolech nezískaly ani bod, se Dražkovice osmělují a třikrát v řadě již nepoznaly hořkost porážky. V neděli přijely na hřiště SK Křičeň a utkání skončilo zaslouženou remízou 1:1.

Premiérový gól Ťopka

Před zraky 60 diváků vstoupili lépe do zápasu domácí hráči, kteří vyhrávali většinu osobních soubojů. Navíc šli již v 9.minutě do vedení.

Rež si na levé straně šikovně vyměnil míč i pozici s Biathem a postupoval rozestoupenou obranou Dražkovic. Brankář Šmarda sice dobře zmenšil střelecký úhel, zamezit gólu ale nedokázal - 1:0.

Změna stavu hosty probudila z letargie, hra se vyrovnala a brzy přišla odměna v podobě vyrovnání.

Ve 22.minutě nachytal Ťopek gólmana Štěpánka střelou, která se určitě chytat dala - 1:1. Pro útočníka nováčka to byl premiérový gól v okresu.

Do konce prvního poločasu se pak hra přelévala od vápna k vápnu, byla plná soubojů a šancí nebylo mnoho. Za zmínku stojí možnost Kopečného, který nejprve střelou ze střední vzdálenosti protáhl Štěpánka a poté ještě nepřesně zakončoval uvnitř šestnáctky.

Druhou půli poznamenalo počasí

Ve druhé půli přivítala hráče změna počasí, když sluníčko vystřídala velká mračna, silný vítr a pěkná zima. Klimatické podmínky měly možná vliv i na samotnou hru, do které se vloudilo více nepřesností a faulů.

Hra byla vcelku vyrovnaná, oba týmy ovšem toužily po vítězství.

Křičeň držela více balón, hosté hrozili hlavně z protiakcí jako v 65.minutě, když Bílek našel centrem od lajny hlavu Tomáše Šmardy. Radost z gólu trvala ovšem pouze chvíli, než pomezní rozhodčí zasignalizoval, že míč při centru překročil hrací plochu.

V samém závěru vyvinuli Křičeňští velký tlak. Rozhodnout mohl Biath, který si přehodil jinak výborně hrajícího stopera Kubánka a řítil se sám na Daniela Šmardu. Ten vytáhl skvělý zákrok, kterým hostům zachránil cennou remízu.

Dražkovice mohou natáhnout šňůru bodových zisků i v dalším kole, kdy se odehraje prestižní souboj nováčků proti Sokolu Dříteč.

SK Křičeň
Lukáš Němec, záložník: "Remíza je podle mého soudu spravedlivá, byť ve finále má bod z venku asi větší cenu pro nás než pro Křičeň."