12.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Mikulovice udržely koně ze Srchu na uzdě

16

Mikulovice chtěly prolomit třízápasovou sérii bez vítězství, soupeřem jim byl ovšem velmi silný celek - Titanic Srch. Ačkoli to domácím za plný počet opět nevyšlo, bod za remízu 0:0 je pro ně velmi cenný. Hvězda utkání, brankář Červenka, pochytal hodně a navrch penaltu!

Hosté diktovali hru

Mikulovická defenzivní hradba měla v sobotu nadmíru těžkou zatěžkávací zkoušku, přijeli totiž Sršni ze Srchu. Ti také od úvodního hvizdu převzali aktivitu a jejich převaha v držení míče byla očividná.

Domácí jedenáctka se soustředila na to, co umí velmi dobře. Pevná obrana a snaha udeřit z rychlého brejku nebo z povedené standardní situace. Absence rychlého Plesingera byla ale citelně znát, vepředu se tak srdnatě musel bít Fendrich.

Největší šanci na změnu skóre získali hosté v 25.minutě, kdy po nastřelené ruce ve vápně nařídil pokutový kop rozhodčí Čermák. Čtyřem desítkám přítomných diváků tak poprvé výrazně stoupl tlak.

Tradičním exekutorem penalt v dresu Srchu je Hubert Kopecký, proti němu stál na brankové čáře Filip Červenka. Jak to dopadlo? Filip to popsal celkem jasně:

"Původně jsem měl v hlavě vybranou jinou stranu, ale po té, co jsem se z očí střelce pokusil vyčíst jeho úmysl, jsem se nakonec rozhodl jinak, naštěstí správně. Jinak penalta byla kopnutá po zemi a neměla příliš velkou razanci, takže ji nebyl nakonec velký problém zlikvidovat."

Hlavně díky umění a předvídavosti mikulovického čahouna se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Diváky však přivedla do varu ještě situace dvě minuty před pauzou, kdy kontakt hostující kopačky s hlavou Křivky ve vápně vyzněl do ztracena udělením několika žlutých karet. Penalta nebo červená karta pouze visely ve vzduchu.

Po pauze šance na obou stranách

Druhý poločas již převaha Srchu nebyla tak zřetelná, šance se střídaly na obou stranách, a tak zůstává záhadou, že nakonec vydržel na ukazateli skóre bezbrankový výsledek.

Hvězdami zápasu ovšem byli brankáři, zejména ten domácí, ovšem i hostující Mičjan se nenechal zahanbit.

Když největší šanci neproměnil v 68.minutě hlavou Kříž, připisují si oba celky do tabulky po bodu.

Na oba sobotní soupeře čekají ovšem v dalším kole velice těžké kalibry. Zatímco Mikulovice zajížději na půdu Sokola Újezd, Titanic přivítá v domácím prostředí, o titul podzimního krále bojující, sezemický Spartak.

SK-1.FC Mikulovice
Petr Nováček, krajní záložník: "Bod je skvělý. Hra Srchu a jejich držení míče byla krásná podívaná. Je paráda, že se ale neprohrálo!"

F. Červenka [-] - K. Fendrich [-] (66. T. Soukup [-] ) , V. Bříza [-] (78. J. Dynter [-] ) , V. Novotný [-] , L. Křivka [-] , O. Těšínský [-] , T. Karlík ml. [-] , J. Kříž [-] , P. Nováček [-] (90. K. Dufek [-] ) , J. Hyxa [-] , J. Vencl [-]