12.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

V souboji nováčků kralovala Dříteč

12. D. Leno - 25. Š. Kušnír , 45. J. Pejcha , 49. P. Skřivánek (p.) , 62. L. Daněk , 79. T. Turina
16

Měl to být vyrovnaný duel prakticky o šest bodů. Souboj nováčků SK Dražkovice versus Sokol Dříteč se však změnil v jasnou partii hostů s výsledkem 1:5. Důležité vítězství korunoval symbolicky Tomáš Turina, který ještě nedávno za Dražkovice hrál a bydlí jen kousíček od hřiště.

Začalo to dobře...

Dražkovice se v posledních zápasech Okresního přeboru Pardubic osmělily a začaly pravidelně sbírat body. Dříteč se před důležitým utkáním zase pozitivně naladila velmi sympatickým výkonem s favorizovanými Sezemicemi, byť to nakonec na bodový zisk nestačilo. Co mělo hrát důležitější roli na miskách vah?

Hlavně to měl být vyrovnaný duel, což se vůbec nepotvrdilo. Domácí sestava zaznamenala vážné absence (Kubánek, Stehno) ze zdravotních důvodů a znát to bylo. Hosté od první minuty drželi více míč na svých kopačkách a byli aktivnější. Chvíli jim ovšem trvalo, než se sžili s těžkým terénem dražkovického stadionu.

Pro domácí to i tak začalo fajnově, když ve 12. minutě po rychlém protiútoku předložil Jukl míč před branku Lenovi, který prostřelil hostující obranu v čele s brankářem Mrázkem - 1:0

Na vyrovnáni se ke škodě domácích nečekalo příliš dlouho. Ve 25. minutě se po typické akci hostů Kušnír dostal za obranu, obešel brankáře Šmardu a míč poslal do sítě 1:1.

V dalším průběhu prvního poločasu se zrodilo několik slibných šancí na obou stranách, prim však hráli oba brankáři. Vyznamenal se zejména Daniel Šmarda, když nohou vyrazil střelu Skřivánka.

Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, udeřila opět Dříteč. Dlouhý balón pustil Bureš chytře Pejchovi, ten obešel brankáře a pohodlně z úhlu uklidil míč do sítě - 1:2. Na ukazateli v tu chvíli svítila 45.minuta.

...a skončilo blbě

Gól do šatny vždy zamává se sebedůvěrou týmu, který inkasoval. Přesto šly Dražkovice do druhých 45 minut s vervou zabojovat a v důležitém souboji získat alespoň bod.

Domácí plány na vyrovnaní dostaly trhliny již ve 49. minutě. Po propadnutém autovém vhazování se ve velmi výhodné pozici uvnitř šestnáctky ocitl Pejcha, Němec ho sice nejprve čistě tělem odstavil od míče, avšak na měkkém terénu nedokázal zabrzdit svůj pohyb a nohou "dojel" středopolaře hostí. Rozhodčí Šváb nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Pavel Skřivánek. Ten to viděl takto:

"K penaltě jsem si stoupl já, nemám s tím problém. Jsem rád, že mi tým věří a já sobě také. Penalta se dá totiž jen blbě kopnout."

Stav 1:3 domácí hráče zlomil a hosté dali konečnou podobu výsledku ještě dvěma dalšími brankami. V 62. minutě zvyšoval Daněk už na 1:4, když poslal přes vybíhajícího Šmardu vysoký lob, který zapadl přesně do branky.

Šance měli i domácí, ovšem neúspěšní byli Bílek nebo Šmíd. Naopak v 79. minutě přišel poslední hřebíček do dražkovické rakve. Centr z levé strany propadl až na zadní tyč, kde číhal osamocený Turina a pohodlně završil na 1:5. Ironií osudu je ,že tento hráč ještě před několika týdny nastupoval v dresu Dražkovic a v Dražkovicích i bydlí jen kousíček od hřiště.

Souboj nováčků tak jasně ovládla Dříteč a připsala si tak do tabulky velmi cenné tři body, letos teprve podruhé.

SK Dražkovice
Lukáš Němec, kapitán: "Byl to pro nás dnes důležitý zápas a bohužel jsme nenavázali na ty poslední zlepšené výkony a výsledky. Spíše jsme se vrátili k výkonům z úvodu sezóny. Byl to dnes jeden z našich nejhorších zápasů, dostat tři góly po identických situacích je tristní. Sice teď máme nějaké zdravotní lapálie, ale to není omluvou pro tak slabý výkon."

Sokol Dříteč
Pavel Skřivánek, obránce: "Prvních 15 minut bylo z naší strany odfláklých, ale jsem pyšný na tým za vstup a nasazení ve druhém poločasu."

D. Šmarda [-] - J. Jukl [-] (54. F. Kubánek [-] ) , D. Leno [-] (54. J. Šmíd [-] ) , T. Ťopek [-] (54. V. Turachok [-] ) , T. Šmarda [-] , T. Hájek [-] (78. M. Marek [-] ) , T. Mareček [-] , L. Němec [-] , M. Bílek [-] (60. M. Kopečný [-] ) , L. Kuta [-] , D. Čech [-]

J. Mrázek [-] - P. Skřivánek [-] , R. Vrážel [-] , D. Horáček [-] , M. Bednář [-] - J. Pejcha [-] , P. Klamta [-] (61. M. Štěrba [-] ) , F. Polzer [-] (78. T. Turina [-] ) , L. Daněk [-] - Š. Kušnír [-] , D. Bureš [-] (66. T. Vondrouš [-] ) -

Počet diváků: 30. Rozhodčí: ŠVÁB Jan - STOČEK Martin, BAŠUS Petr.