13.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

Biath má Roveň rád

10. F. Abbrent , 40. F. Abbrent , 47. D. Biath , 61. D. Biath , 82. D. Biath - 34. J. Kučera , 84. T. Hofman
12

SK Křičeň versus TJ Sokol Roveň - 13.kolo okresního přeboru svedlo dohromady dva týmy, které sází zejména na bojovnost. Výsledek? Jasně pro Křičeň 5:2 a řádil třígólový domácí kanonýr Daniel Biath, kterému se proti zelené Rovni tradičně daří.

V první půli obul střelecké kopačky Abbrent...

Oba týmy zdobí zejména bojovnost a nasazení a fotbal proti nim dost často i bolí. V prvním poločase byla mírná aktivita na kopačkách domácích. Úvodní tlak, který bývá pro Křičeň v domácím prostředí již typickou záležitostí, nepřečkali hosté z Rovně bez úhony.

V 10.minutě střílel po hezké kombinaci z malého vápna přesně Abbrent - 1:0.

Hostující fotbalisté postupem času vyrovnali hru i skóre. Ve 34.minutě byl odměněn gólem aktivní levý obránce Kučera, jehož střelu brankář Štěpánek asi chytit mohl - 1:1.

Střelecké kopačky si v domácím dresu obul na první poločas Filip Abbrent, protože právě on ve 40.minutě upravil po rychlé spolupráci s Režem na 2:1.

...a pak je půjčil Biathovi

Na druhý poločas půjčil Abbrent svoje gólové kopačky kanonýru Křičeně Biathovi. Ten načal svůj hattrick ve 47.minutě, kdy skluzem uklidil míč za záda bezmocného Baláše - 3:1.

Roveň sympaticky nic nevzdávala, a to ani poté, co Biath dokonal svůj třígólový účet v 61. a 82.minutě.

Na konečných 5:2 pak snižoval po rychlém brejku z hranice ofsajdu Hofman v 84.minutě.

Trenér Skalický však pro své svěřence mnoho kladných slov nenašel:

"Vlivem zranění a nemocí jsme do Křičně odjížděli bez 5-ti hráčů základního kádru. Bohužel to na hřišti bylo znát. Když už jsme v zápase dali 2 góly, tak uděláme vzadu 5 hrubých chyb a soupeř je bez váhání všechny potrestá. Mysleli jsme minimálně na bod a proto jsem z výsledku a hlavně z našeho výkonu hodně zklamán. Musíme sebrat zbytky sil a v posledním zápase doma zvítězit."

V něm přijede do Rovně nováček z Dříteče. Podobný souboj týmů z dolního patra tabulky čeká i na Křičeň, která zajíždí do Starého Mateřova.

SK Křičeň
Antonín Branský, obránce: "Výhra zasloužená, protože se nám konečně probudili střelci!"

TJ Sokol Roveň
Mirek Pýcha, amatérský fotograf a fanoušek TJ Sokol Roveň: "Nebyl jsem tam, ale když jsem si přečetl, že 3 góly dal Biath, kroutil jsem hlavou, že ten náš tým je asi fakt nepoučitelný. Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že tento hráč dal našemu týmu za posledních pět let už cca 15 gólů! Není to už konečně zralé hrát na něho ve vzájemných zápasech osobku? Ještě, že fotbalu nerozumím..."