4.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Libodřice uštědřily Štítarům debakl a pohodlně si dokráčely k výhře!

10

Horká půda v Libodřicích byla znovu svědkem dalšího povedeného představení domácích borců. Šest branek a k tomu ještě spoustu neproměněných šancí muselo diváky bavit. Jak se zápas vyvíjel?

Tři k nule

Oba týmy se nepředstavily v té úplně nejsilnější sestavě. Zatímco domácím chyběl kvůli červené kartě z předchozího zápasu Dittrich, hosté přijeli bez bratrského dua Umanů, Nejmana a Huleše.

Absence však nebyly zprvu na Stachově týmu znát a byli to právě hosté, kdo v prvních minutách více držel míč na svých kopačkách. Domácí však postupně převzali otěže a tlačili se více do zakončení. Branky se dočkali až ve 36. minutě, kdy otevřel skóre zápasu Košík a započal povedenou pasáž do konce poločasu, ze které vzešly ještě dvě vstřelené branky Libodřic. Ve 40. minutě se trefil Kovařík a o tři minuty později střelec Pánek. Do kabin se tak šlo az stavu 3:0 pro Libodřice.

Hlavičková obluda

Druhý poločas začal střídáním na hostující straně, kdy Šína nahradil Michal Lepší, pro znalého diváka šlo o zklamaní, jelikož tím definitivně ztratil naději na spatření legendární dvojice Lepšín. Ale zpět k zápasu...

Libodřice pokračovaly v nastoleném trendu. Hned dvě minuty po začátku druhého dějství se trefil Škopek a zvýšil již na 4:0 z pohledu domácích.

Co se týče střídání, tak ty se domácímá trenérovi povedly nadmíru dobře. Jak střídající Lanc, tak i sám hrající trenér Baško skórovali, tudíž se dá hovořit o opravdu zlaté ruce trenéra Libodřic. Ale nepředbíhejme.

Štítarům se přeci jen povedlo zdramatizovat zápas. V 60. minutě snížil na 1:4 Miškovský a začínalo se blýskat na lepší časy ve Štítarském táboře. Štítary se mermomocí chtěly přiblížit dalším vstřeleným gólem, ale domácí obrana okénka neotevírala. Jednoho takového využil až Vlášek, který, pro něj trochu netradičně, trefil hlavou branku na 2:4 a zadělal těsto na záverečné drama, to se však nekonalo.

V 83. minutě se do otevřené obrany trefil nejprve Lanc a o 6 minut později i Baško, kterýžto uzavřel konečné skóre zápasu na 6:2 pro Libodřice.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Zapas se Štítary jsme nezačali úplně dobře. Soupeř dobře kombinoval a byl vice na míči. Ale postupně jsme hru zlepšili a výsledkem bylo protržení gólové smůly a tři vstřelené branky do poločasu. Kluky jsem nabádal, že soupeř nebude chtít dat svoji kůži ve druhé půli lacino, a to se potvrdilo. Když jsme zvýšili na čtyřbrankový rozdíl zdálo se byt hotovo, ale Štítary dvěma slepenými góly utkaní zdramatizovali. Výhru už jsme si vzít nenechali a dvěma góly do otevřené obrany jsme dali výsledku konečnou podobu. Myslím, že jsme si výhru zasloužili, mnoho dalších šancí jsme ještě neproměnili.

Štítarský SK
Trenér Jakub Stach: Zcela zasloužené vítězství Libodřic. Domácí nás předčili v důrazu, nasazení a v agresivitě.

P. Skočdopole [-] - M. Pánek [-] , P. Škopek [-] (55. L. Lanc [-] ) , J. Košík [-] (85. A. Baško [-] ) , M. Hovorka [-] , J. Kovařík [-] , M. Matějka [-] , L. Pohanka [-] , F. Šafránek [-] , P. Batelka [-] , V. Patočka [-]

M. Lepší [-] - J. Miškovský [-] , L. Hetcl [-] , M. Rychlík [-] (63. Z. Hoření [-] ) , L. Jedlička [-] , J. Vlášek [-] , M. Kršňák [-] (85. M. Jandák [-] ) , Š. Růžička [-] (63. D. Hoření [-] ) , F. Hoření [-] (63. A. Machurka [-] ) , K. Machurka [-] , K. Šín [-] (46. M. Lepší [-] )

ŽK: 58. J. Košík , 76. M. Hovorka , 89. A. Baško - 18. K. Šín .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Bureš Jaroslav - MLÁZOVSKÝ David (N), HERVERT Michal (N).