11.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Penaltové drama skončilo vítězně pro Zásmuky!

11

Na pohled pěkné utkání nabídlo klání mezi Libodřicemi a hostujícími Zásmuky. První poločas nabídl remízu, stejně tak i ten druhý a proto museli rozhodnout až pokutové kopy. Jak se zápas vyvíjel?

Šancí mraky

Zápas začal ve velkém tempu. Šance se střídaly na obou stranách a bylo jen otázkou času, kdy se jeden z týmů ujme vedení.

Početná fanouškovská kulisa však spatřila úvodní gól zápasu až v 31. minutě. Trefil se velezkušený Pavlík a hosté vedli. Vedení však týmu trenéra Jindry nevydrželo příliš dlouho. Hned ve 35. minutě využil chyby hostující obrany domácí Dittrich a chvíli před poločasem srovnal skóre.

Ale ani remíza nevydržela na výsledkové tabuli příliš dlouho. V 41. minutě vrátil vedení Zásmukům Kraus a do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro hostující Zásmuky.

Klid v zakončení

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako ten první. Mnoho šancí, divák se nudit zkrátka nemohl. Hosté se tlačili do zakončení, ale pověstný střelecký prach jako by zvlhl během poločasové přestávky, ono štěstíčko chybělo.

Domácí chtěli využít smůli hostujícího týmu. Srovnání doslova vyselo ve vzduchu — standardní situace jsou totiž velmi silná zbraň týmu trenéra Baška. Vyrovnání se domácí dočkali v 72. minutě, ve které se trefil zkušený Pavel Škopek. Více branek však v zápase nepadlo a šlo se do penalt.

Penaltová loterie

V penaltách byl úspěšnější hostující tým Zásmuk, kterýžto si ze zápasu odvezl o bod více než soupeř.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Dnešní utkaní muselo si myslím bavit. Dorazilo hodně fanoušků a hrál se fotbal nahoru dolu s hodně šancemi na obou stranách. Mrzí mně, že jsme obě branky dostali po centrech do vápna, kdy jsme nechali neobsazené hráče. Kluky musím pochválit za to, jak k utkaní přistoupili a odehráli ho, protože hodně z nich nastoupilo k zapasu s nějakým zdravotním problémem. Utkaní velice dobře odřídil rozhodci Humpolák.

TJ Sokol Zásmuky
Trenér Václav Jindra: Věděli jsme, že nás nečeká v Libodřicích lehké utkání. Náš výkon nebyl optimální. Byli jsme málo aktivní a ve hře byla spousta nepřesnosti. I tak si myslím, že jsme měli získat plný počet bodů. Vyrovnávací branka na 1:1 byla doslova domácím darovaná. Ještě před poločasem jsme šli znovu do vedení. V druhém poločase jsme měli několik slibných příležitosti k vstřeleni gólu, ale chyběl klid a přesnost v zakončení. Ted už se musíme začít soustředit na další utkání, a hlavně se vrátit k výkonům, které jsme předváděli v předešlých utkáních.

P. Skočdopole [-] - P. Škopek [-] , M. Pánek [-] (89. P. Pěkný [-] ) , J. Košík [-] (46. V. Patočka [-] ) , M. Hovorka [-] , J. Kovařík [-] , M. Matějka [-] , L. Pohanka [-] , P. Batelka [-] , V. Dittrich [-] , F. Šafránek [-] (83. F. Krejčí [-] )

Č. Hurt [-] - P. Pavlík [-] , R. Zimmermann [-] (63. K. Žemba [-] ) , O. Jahoda [-] , L. Martínek [-] , P. Bárta [-] , M. Kraus [-] , Z. Vokáček [-] , M. Čapek [-] , P. Pěkný [-] (70. P. Skala [-] ) , M. Fíla [-]

ŽK: 31. J. Košík , 38. L. Pohanka , 40. F. Šafránek - 15. M. Kraus .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: HUMPOLÁK Aleš - MLÁZOVSKÝ David (N), MEDLEN Jiří (N).