22.kolo, Pražský | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

--

Raptors na jaře zůstávají neporaženi, trápící se Slivenec porazili 6:2

8

Souboj druhého týmu s předposledním měl jasného favorita. K překvapení všech se však outsider ze Slivence dostal do vedení hned v první minutě. Do poločasu však Raptors utkání stihli otočit čtyřmi góly. Nakonec zvítězili 6:2 a na třetí Uhelné Sklady mají náskok jednoho bodu. Slivenec se ani po změně trenéra neodrazil na vítěznou vlnu a na jaře zatím zaznamenal jeden bod za remízu s Bohnicemi.

Slivenec vedl od první minuty, Raptors do poločasu 4 góly otočili skóre

Do zápas hosté vlétli z hurta a hned v první minutě se prosadil Patrik Vytiska. To Slivenec povzbudilo a favorita držel na uzdě necelou půlhodinu hry.

Ve 27. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Nebyl to nikdo jiný než nejlepší střelec domácích Michael Richard James Houdek, který dostal míč na vápno a křžnou střelou k tyči poprvé překonal bezmocného Michala Šilhavého v brance.

O 3 minuty později se domácí dostali do vedení. Raptors rozehráli akci středem hřiště, balón posunuli do křídla, odkud přišel nádherný centr na malé vápno, kde hlavičkoval zapomenutý, osamocený Joshua Brandon Harris.

O další 3 minuty bylo hostům ještě hůře. Do vápna z pravé strany se dostal Andrea Rizzi, který se dvěma zasekávačkami uvolnil a střelou pod břevno poslal domácí do dvoubrankového vedení.

V minutě 39. rozhodčí Daniel Malaník ponechal domácím výhodu, ti dali průnikovou přihrávku na hranici vápna na Calluma Jamese Skillinga, který si zasekl balón a střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 4:1. Tak skončil i první poločas.

Libuš vystřídala brankáře a výkon zlepšila

Do druhého poločasu hosté vystřídali hned 3x a to i na pozici brankáře. Šilhavého nahradil v brance Jakub Mužík.

Vstup do druhé půle se hostům znovu povedl a Patrik Vytiska se v utkání prosadil podruhé a snižoval tak na 4:2.

V 64. minutě se domácí znovu prosadili po akci středem hřiště. Akci zakončoval Dmytry Tarasenko.

V 77. minutě akci do prázdné branky doklepával druhým gólem v utkání Skilling.

Hosté tedy zlepšili svůj výkon v druhém poločase a domácí možná trošku polevili a utkání se již dohrálo.
Raptors jsou na jaře stále neporaženi. Slivecen, kterému domácí trenér vysekl poklonu za dobrý výkon na vítězství zatím čeká.

Prague Raptors Football Club
Kim Grant - trenér: Dnes jsme vyhráli důležitý zápas 6:2, ale začátek byl těžký, protože jsme brzy dostali gól. To ukázalo, že se musíme hned od začátku více soustředit na obranu. Musíme zapracovat na tom, abychom tyto chyby nedělali v dalších zápasech. I když jsme si nechali dát ty dva góly, náš tým ukázal velkou sílu, aby se vrátil a kontroloval zápas. Hráli jsme dobře a vstřelili jsme šest branek, což je dobré, ale mohli jsme jich dát ještě více. Jsem opravdu spokojený s tím, jak tvrdě všichni pracovali a jak dobře jsme hráli společně. Je překvapivé, že tým, proti kterému jsme hráli, je blízko dna ligy, protože je ve skutečnosti velmi dobrý. Do budoucna se chceme ujistit, že nebudeme jen hodně skórovat, ale také zabráníme soupeři ve skórování. Celkově jsem na náš tým dnes hrdý, ale vždy se chceme zlepšovat.

M. Uzih [-] - D. Erakovič [-] , G. Paling [-] , A. Mc [-] , J. Howe [-] - C. O´Dowd [-] (75. C. Larisis [-] ) , . Cabranes [-] (79. A. Tsagkaris [-] ) , M. Houdek [-] (75. A. Lopez [-] ) - C. Skilling [-] (79. D. Sabo [-] ) , . Harris [-] (63. D. Tarasenko [-] ) , A. Rizzi [-]