22.kolo, Pražský | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

--

Aritma na jaře poprvé bodovala na plno! Modřany porazila 1:0

8

Souboj dvou přímých konkurentů v tabulce nabídlo sobotní dopoledne. Na modřanskou trávu přijela Aritma, která na jaře překvapivě ještě nezvítězila. Modřany v minulém kole pouze remizovaly na hřišti Libuše, zatímco Aritma prohrála s Raptors. Vyrovnané a bojovné utkání ve druhé půli na stranu hostí překlopil Ondřej Jakoubek. Aritma zvítězila 1:0 a oba týmy si tak pozice v tabulce vyměnily.

První poločas branku nepřinesl

Utkání se odehrávalo na trávníku v pražských Modřanech. Ten dle slov hostujícího trenéra nebyl v té nejlepší kvalitě a kombinační hře, kterou se oba týmy z vyšších pater tabulky chtějí prezentovat, to moc neprospívalo. Za první poločas byla vidět spousta soubojů. Hrálo se však čistě a Jan Tikal, rozhodčího tohoto utkání nemusel za celou první půli vytáhnout jedinou kartu.

Modřany si vytvořili hodně rohových kopů a standartních situací, které však k žádné větší šanci nevedly. Do největší šance prvního poločasu se dostal Milan Šídlo, který vstřelil branku. Sudí Tikal jí však kvůli předcházejícímu faulu neuznal. Do kabin tak šli oba soupeři za remízového stavu.

Zápas rozhodl Jakoubek jediným gólem

Druhý poločas probíhal v podobně bojovném duchu. V 60. minutě viděl první žlutou kartu zápasu Šimon Hořt.

Modřany byly dost na míči, ale nebyly schopni vytvořit si žádnou šanci.

První branka byla k vidění v minutě sedmdesáté druhé, kdy za domácí obranu po nákopu unikl Ondřej Jakoubek, který tváří v tvář Marku Matyáši Ďuriníkovi nezaváhal a poslal hosty do vedení. Tento devatenáctiletý útočník, který nosí na zádech desítku se prosadil po sedmé v této sezóně.

Modřany poté prostřídaly, do hry poslaly Hoskovce s Rosendorfem, ale k vyrovnání to nevedlo. Po jednom z rohových kopů nebezpečně hlavičkoval Mlejnek. A když v poslední minutě svou šanci na vyrovnání neproměnil Toman, tak hosté jednobrankové vedení udržely až do finálního hvizdu. Aritma moc branek nedostává, ale nyní poprvé na jaře David Chundela udržel čisté konto a pomohl tak Aritmě k důležitému tří bodovému zisku.

Modřany si v příštím kole budou chtít spravit chuť proti trápícímu se Slivenci na jeho hřišti.

SK Aritma Praha B
Josef Prokeš - trenér: Bojovné utkání, které vzhledem k nedobrému stavu trávníku nepobralo mnoho krásy. Nám vyšla jedna akce, kdy skóroval Jakoubek ze samostatného úniku. Z naší strany skvěle odbojované utkání. V naší situaci jsou to extrémně důležité tři body, které nám zvednou sebevědomí před derby s Kopaninou.