24.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Týniště v záchranářském boji jasně zdolalo Trutnov

16. J. Odehnal , 22. J. Odehnal , 56. J. Plašil , 84. M. Novák - 76. M. Brutovský (p.)
0

Týniště se od prvních minut snažilo hrát ofenzivně. Tato taktika se domácímu týmu vyplatila - po poločase vedl 2:0. Ve druhém poločase viděli hosté dvakrát červenou kartu a Týniště dovedlo zápas do vítězného konce.

Týniště se díky dvěma hlavičkám dostává do vedení

Týniště vstoupilo do zápasu nebojácně a od úvodu se tlačilo do útoku. Za svoji aktivitu byli domácí poprvé odměněni v šestnácté minutě. Na centr ze standardní situace, kterou rozehrával Lukáš Slezák, si ve vápně naskočil Jan Odehnal a domácí obránce hlavou otevřel skóre. Takřka totožnou akci domácí zopakovali o šest minut později. Slezákův centr, tentokráte od rohového praporku, ve vápně našel hlavu Jana Odehnala, který druhým gólem zvýšil vedení Týniště. Domácí se dostali do herní pohody a svým rychlým pohybem dělali obraně Trutnova velké problémy. Své vedení mohli domácí navýšit v jednatřicáté minutě, kdy po faulu na Martina Matouška kopali penaltu. Pokutový kop ale neproměnil Petr Špaček, který rozezvonil pravou tyč trutnovské branky. První poločas tak v režii Týniště skončil 2:0.

Domácí v přesilovce kontrolují vývoj zápasu

Trutnovští ve druhém poločase zlepšili svůj výkon a hned na začátku čtyřicáté osmé minuty orazítkovali tyč domácí branky. Rozlet hostů ale přibrzdila červená karta, kterou po druhé žluté viděl útočník Ondřej Šulitka. Aby toho pro Trutnov nebylo málo, trefili se domácí v padesáté šesté minutě potřetí. Lukáš Slezák na levém křídle rozpohyboval své rychlé nohy, prosmýkl se kolem trutnovského obránce a přihrávkou před odkrytou branku vyzval Jana Plašila ke skórování.

Trutnovu se podařilo alespoň snížit, když se z penalty v sedmdesáté šesté minutě trefil Matěj Brutovský. Jakékoliv snahy o zdramatizování výsledku překazila další červená karta, kterou za hraní rukou mimo vápno viděl hostující gólman Jan Švejdar. Dvojnásobnou přesilovku Týniště využilo v osmdesáté čtvrté minutě. Domácí Matěj Novák se na hranici malého vápna dostal k odraženému balonu a střelou k tyči zvýšil na konečných 4:1.