Šlágr kola ve prospěch lídra z Tachova

0

Tachov přejel Malšany a kráčí dál za postupem...

Ve vzduchu neměli domácí konkurenci

O šlágr 20. kola divize se postarali lídr soutěže, Tachov, a třetí celek, Malše Roudné. Malšané cestovali do západočeského města oslabeni o režiséra hry Otepku, který byl povolán do prvního týmu Dynama České Budějovice pro zápas s Jabloncem. A na jejich hře byla citelná absence znát. Od prvních minut hrozil ambiciózní Tachov především ze vzduchu. A právě z rohového kopu udeřilo. Ve 24. minutě si před branku naběhl nehlídaný Tušl a hlavou otevřel skóre. Pravděpodobně rozhodujícím momentem zápasu byla akce v samotném závěru poločasu, kdy domácí podnikli rychlou akci a na malém vápně Dvořák zády k brance efektivně patičkou zvýšil na 2:0.

Ostrý druhý poločas a nevyužité šance Malšanů

Po změně stran se přiostřilo a bylo vidět velké množství osobních soubojů. Velkou šanci na snížení měli Malšané v 60. minutě, kdy mohl zkorigovat skóre z rychlého protiútoku Horák, ideální příležitost k zakončení ale prováhal a následný střet u lajny nebyl posouzen jako nedovolený. Poslední minuty zápasu přinesly nejprve tutovku i druhého juniora z Dynama, Schertlera, který v jasné šanci zbrkle promáchl. A platilo klasické „nedáš – dostaneš.“ Tachovští rozehráli trestný kop po zemi před branku, kam si naběhl Dvořák a svým druhým gólem zpečetil výhru lídra soutěže.

FK Tachov
Domácí útočník F. Dvořák: „Do utkání jsme vstoupili suprově. Napadali je a měli plno šancí. Dali jsme branku a naštěstí ještě do přestávky druhou a pak už to jen dohrávali. Na tom terénu je třeba si dát přesnou přihrávku, nám se to nedařilo a pak to ve druhém poločase opticky vypadalo, že má soupeř převahu." (fktachov.cz)