6.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Břidličná stále bez porážky

0

Po bezbrankové první půli rozhodla Břidličná o osudu zápasu hned na počátku druhé půle.

Do čeladné přijela dosud neporažená Břidličná a hned v sedmé minutě mohla jít do vedení. , ale průnik Kučery zastavila domácí obrana za cenu faulu v pokutovém území. Faul nechal rozhodčí bez potrestání. Čeladná se postupně vymanila z tlaku Břidličné a začala ovládat střed hřiště. Čeladná pookřála a začala ohrožovat hostující defenzívu. Její brankář Zifčák postupně zmařil šance domácích Váni s Padychem. Do kabin se ale šlo za bezbrankového stavu.

I po přestávce domácí tlačili hosty, ale naráželi na zformovanou hostující defenzívu a se skvělým Zifčákem, který ve 46. minutě bravurně vyrazil bombu Váni. Za dvě minuty ale udeřila Břidličná, když kanonýr Kučera dostal do běhu pas od Györgyho, dokazil se zbavit dvou obránců a propálil brankáře Smolíka - 0:1. Hned 52. minutě inkasovala Čeladná podruhé. György opět uvolnil dlouhým pasem Kučeru, pro kterého už nebyl žádný problém podruhé pokořit brankáře Čeladné - 0:2. Po druhé brance se |Břidličná stáhla před své pokutové území a domácí si vytvořili veliký tlak. Nejvíce zaměstnával Zifčáka domácí Váňa, který na Zifčáka střílel jako u Verdunu. Gólman Břidličné ale byl vždy na místě. Břidličná nakonec odolala všem atakům, a nakonec mohla ještě v samém závěru své vedení navýšit, ale ani Kučera, a ani Krejčí nemířili do brány. Břidličná si tak nadále uchovala jako jediný tým krajského přeboru neporazitelnost.

TJ Břidličná
Ludvík Zifčák (předseda klubu): Prožíváme opravdu hektické chvíle, za což musím všem klukům poděkovat.Přestože jsme společně s Bohumínem a Heřmanicemi ostatním klubům trochu poodskočili, jsme stále pevnýma nohama na zemi a jdeme zápas od zápasu. Zdroj: http://bruntalsky.denik.cz/fotbal_region/bridlicna-vali-ani-v-sedmem-kole-neprohrala-20160912.html