1.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

--

Slavkov přejel Žimrovice

0

Slavkov si s přehledem poradil se Žimrovicemi

Fotbalisty Slavkova zastihl konec podzimu v exkluzivní formě, což v neděli na vlastní kůži pocítily Žimrovice. Domácí rozjeli svou ostrostřelbu hned ve 4. minutě. Gloga hledal uvnitř šestnáctky Cahla, který byl povalen k zemi, a pískala se penalta. K pokutovému kopu se postavil Schneider a bez větších potíží zavěsil balon do sítě – 1:0. Hosté se snažili okamžitě odpovědět, jenže Václav Škrobánek si po kolmici svého bratra Lukáše Škrobánka vylámal zuby na gólmanovi Machelovi. Poté už na trávníku kralovali borci ze Slavkova, kteří soupeři poskytli bezplatný kolotoč. Střely Dietricha, Nevluda anebo Glogy ještě zlikvidoval brankář Kříž. V 11. minutě však Král zakroutil roh na Schneidera, jehož hlavička znamenala vedení favorita 2:0. Další pohroma se na Žimrovice snesla ve 23. minutě. Cahel vysunul kupředu Dietricha a ten chytře přeloboval bezmocného Kříže – 3:0. Poté si málem domácí Gloga vsítil kuriózního vlastence, ale Obludník odpálil míč těsně před brankovou čarou do bezpečí. Ve 42. minutě tedy uhodilo na opačné straně. Král překazil hostům rozehrávku, Cahel našel rozběhnutého Schneidera a slavkovský záložník zkompletoval hattrick - 4:0.

Ve druhém dějství lídr soutěže trošku povolil šrouby, jenže Lukáš Škrobánek s Rusňákem zazdili sólové nájezdy. Slavkov mohl zvýraznit svůj náskok při tutovkách Nevluda, Obludníka, Marka či Baláže, kteří si ovšem při zakončení počínali příliš sobecky a nedůrazně. Domácí kouč Onderka tedy vytáhl z rukávu netradiční trumf. Povoláním gólman Holuša totiž po akcích Marka a Glogy zaznamenal dvě pěkné trefy – 6:0. Jedinou kaňku Slavkov utrpěl v 89. minutě, kdy Josef Hertel připravil Machela o čistý štít – 6:1.