Fanoušek Arsenalu Matěj Praus nejen o hlučínské rodině

Hráč FC Hlučín Matěj Praus se stal hráčem kola a my mu položili pár otázek - děkujeme za rozhovor!

0
Matěji, výhra 5:1 v rámci 27. kola na hřišti Vítkovic vypadá jednoznačně. Měli jste zápas pod kontrolou?
Věděli jsme, že zápas s Vítkovicemi jednoduchý nebude, v prvním poločase měli v šestnáctce pár závarů z naší obranné nedůslednosti, ale nic vážnějšího si nevytvořili. Naopak my dali do poločasu dva góly a mysleli si, že je hotovo. To se nám vymstilo, když na nás soupeř vylezl začátkem druhého poločasu a vstřelil kontaktní gól, my zanedlouho odpověděli na 1:3 a zápas jsme už měli pod kontrolou. Výsledek byl sice jednoznačný, ale nebylo to nic jednoduchého.
V souboji o postup máte náskok na Kroměříž a Ostravu B. Co dle Tebe rozhodne v boji první místo?
Náskok je minimální, může rozhodnout jediný zápas, uhájit pozici lídra je velmi obtížné, každý tým se chce proti němu ukázat, jsou více namotivovaní, takže rozhodnout může psychicky odolnější tým.
V dalším kole hostíte Rosice. Co očekáváš od tohoto duelu?
Určitě to bude hodně soubojové utkání, Rosice jsou nepříjemným soupeřem určitě pro každý tým. (Pozn. redakce: zápas se odehrál včera 12.5. s výsledkem 0:0)
Jaký je Tvůj oblíbený/neoblíbený soupeř v MSFL?
Neoblíbený asi Kvítkovice a oblíbený Znojmo.
Jaký je Tvůj oblíbený klub a hráč?
Arsenal a Martin Odegaard.
Jak si fotbalově spokojen v Hlučíně?
Jsem v Hlučíně hodně spokojený, už jen proto, jaký mančaft tady máme, je to pro mě druhá rodina a máme společný cíl vyhrávat pro našeho nedávno zesnulého kamaráda a spoluhráče Lukyho Lehnerta.
Bude Tě ocenění hráče kola v kabině něco stát?
Jistěže bude. Rád přispívám do kasy na závěrečnou. Kluci už mi to dali “sežrat” :)
Jaké máš koníčky a zaměstnání kromě fotbalu?
Pracuji v účetní kanceláři a koníčky: rád si zahraju badminton, futsal, zajezdím na bruslích nebo na kole.
Kdo je největší kliďas a naopak nervák v kabině..?
Kliďas Dominik Hasala a nervák nejspíše Ondra Moučka :)