--

--

Čížová vytvořila z minima maximum, Hořovicko po dobrém výkonu odjíždělo s prázdnou

35

Čížová dva zápasy za sebou nezvládla a nyní stálo proti rozjeté Hořovicko. To se po prohraném derby zvedlo a naplno bodovalo. Nyní ho čekal těžký zápas na specifickém hřišti, ve kterém sice měli hosté více šancí, body ale zůstaly doma.

Čížová šla do vedení

Hořovicko se od začátku prezentovalo aktivním pojetím hry, což domácím dělalo problémy. Ve 20. minutě se musel vyznamenat Novák. Krátce před půl hodinou hry se uvolnil na pravé straně Janda a centrem na malé vápno našel Lukeše, který zakončil přesně - 1:0. V další šanci také figuroval autor první branky, tentokrát jako nahravač, když dával na spoluhráče míč pod sebe, ale následná střela byla zblokována. Hosté mohli ke konci poločasu srovnat, ale přímý kop z dobré pozice poslali nad.

Janda vsítil vítězný gól

Ve druhé půli si vytvořilo Hořovicko převahu. Kočí poslal chybnou malou domů, míče se chopil Novotný, ale Novák znovu podržel. Tentýž hráč dostal v 69. minutě míč za obranu a byť si Novák sáhl, míči v cestě za brankovou čáru zabránit nedokázal - 1:1. Hostující snajpr mohl přidat další gól, ale ve vápně se ideálně nezorientoval a poslal loptu vysoko nad. V 78. minutě uviděl druhou žlutou kartu Kubec a oslabil svůj tým. Toho Čížová využila o dvě minuty později, když se individuálně ve vápně prosadil Janda a křížnou střelou rozhodl o vítězi - 2:1.

TJ Sokol Čížová
Zdeněk Staroba, trenér: "Bylo to utrápené, Hořovicku ten zápas vyšel. Soupeř podal hodně dobrý výkon, bylo to bojovné, dělali nám problémy. První půle byla vyrovnaná, v té druhé mělo Hořovicko tlak, ale nevytvořilo si vyložené šance. Byl to vyrovnaný zápas, soupeř šel do deseti a my jsme Jandou dali vítězný gól. Nebylo to jednoduché, těžký zápas, eliminovali nám dobře Jirouše. Jsme rádi, že to máme za sebou za tři body. Z minima jsme vytěžili maximum."

SK Hořovice
Jaroslav Kuchař, vedoucí týmu: "Skoro celý zápas jsme byli lepší, Čížová zase efektivnější. Dala první gól, ale my jsme útočili. Novotný šel čtyřikrát sám, jeden gól je z toho málo. Věděli jsme, že nás čeká malé a nepříliš kvalitní hřiště. Vyrovnali jsme a byli přesvědčeni, že vyhrajeme. Šli jsme za tím, ale po druhé žluté jsme byli v deseti a Janda dal vítězný gól, na který jsme už nenašli odpověď.

J. Novák [-] - M. Polodna [-] , J. Lukeš [-] , M. Kočí [-] , M. Gregor [-] (88. D. Chytrý [-] ) , O. Gregor [-] , M. Rozhoň [-] , P. Janda [-] , M. Jirouš [-] , L. Dvořák [-] , D. Novák [-] (65. A. Kasík [-] )