Košík bude muset za čtyři góly přispět do pokladny

24

Po první rychlé brance se na další góly čekalo až do třicáté minuty. Pak ale domácí roztočili brankostroj a nakonec si hosté odvážejí v ranci osm banánů. První hvězdou zápasu byl Josef Košík, který nastřílel rovnou polovinu gólů.

Kritická pětiminutovka hosty potopila

Běžela teprve třetí minuta zápasu, když propadla pravá strana hostující obrany, Pánek se prodral k šestnáctce a neomylně našel dobře postaveného Josefa Košíka, který vlastně do prázdné brány uklízel na 1:0.

Bylo jasné, že domácí borci jdou za splněním sázky. "Trenér Berry nám slíbil, že když nastřílíme osm a více gólů, tak nám před zápasem s Dobrým Polem všem vyčistí kopačky", smál se Pavel Škopek. Jenže na další góly se čekalo. Ale šance byly.

Sova hlavičkoval z téměř nulového úhlu po rohovém kopu jen do tyče, v šanci se za obrannou linií objevil znovu aktivní Košík, ale z pozice pravé spojky trefil jen dobře postaveného Hrdinku, který vychytal i jedovku z kopačky Baška. Hosté se k ohrožení Skočdopoleho v domácí bráně téměř nedostávali, jedinou hrozbou byly průniky Nývlta, ale byly vždy včas zastaveny.

Do další tutovky se dostal Sova spolu s Košíkem, když k nim nečekaně propadl míč po promáchnutí Bílka, ale Sova trefil jen Hrdinku. Na druhé straně hlavičkoval v dobré pozici Kubišta jen nad bránu.

Pro hosty byla kritická doba kolem třicáté minuty. Nejprve se obranou prodíral Pánek, v pádu stačil prostrčit míč za obranu a Marek Hovorka si už poradil - 2:0. O minutu později neudržel Hrdinka střelu Dittricha a dobíhající Josef Košík míč dorazil do sítě - 3:0. Na 4:0 pak zvyšoval po dalších dvou minutách střelou z hranice šestnáctky Pavel Sova.

Další střelu Sovy už brankář Tuchoraze pokryl, gólem neskončily ani akce Pohanky po chybách pravého beka hostujícího týmu, ani průnik Pánka.

Osmička byla splněna

Úvod druhého dějství nabídl příležitost pro hosty, ale s dělovkou z trestného kopu si Skočdopole poradil a pak už bylo na hřišti jediné mužstvo. Josef Košík po narážečce s Hrstkou dovedl balón až do kasy - 5:0, individuálně uspěli Lukáš Pohanka - 6:0 a opět Josef Košík - 7:0, což už byl jeho čtvrtý gól v utkání.

Na konečných 8:0 upravil střelou zpoza šestnáctky Milan Pánek. Další šance gólem neskončily včetně nastřeleného břevna Košíkem.

FK Libodřice
Pavel Škopek, hráč: Zápas jsme chtěli zvládnout s nulou vzadu a uhrát výsledek jako hráli všichni z první pětky tabulky. To se nám povedlo a splnili jsme cíl. Na druhou stranu jsme měli spousty nevyužitých šancí a velké množství ofsajdů, ve kterých jsme byli chyceni. Ze strany hostů bylo sympatické, že i za rozhodnutého stavu se snažili hrát fotbal a dát alespoň čestný gól. My se teď musíme připravit zase trochu jinak na dvojzápas, který nás čeká a navázat na vítěznou šňůru. Jinak doufám, že bude ve čtvrtek dost pršet, aby si to Bery užil.:))))

FC Tuchoraz B
David Šimůnek, trenér: Opět jsme si po školáckých chybách nechali dát v prvním poločase tři góly a to nás položilo. Chyběl nám pohyb navíc a dravost, což soupeři ne a byl tak jasně lepší. Musím říct, že vnímám nepatrné herní zlepšení, ale pořád děláme spoustu zbytečných chyb. Situaci lze vyřešit naprosto jednoduše, zbytečně přijdeme o míč a soupeř se dostává do šancí.

Počet diváků: 50. Rozhodčí: Suchánek Zdeněk - MLÁZOVSKÝ David (N), ŠIMŮNEK David (N).