18.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Oslabený Brušperk rozhodl v nastaveném čase

9

Brušperk přivítal na domácí půdě Krnov. Přestřelku nakonec vyhrál Brušperk i přesto, že hrál v deseti a o výhře rozhodl v druhé minutě nastavení.

Poločas skončil nerozhodně

Zápas začal v dobrém tempu na obou stranách. Více ze hry měli hosté, ale jako první se dostali do vedení domácí. Ve 14. minutě se odražený balón dostal k domácím útočníkům poté, co ho hosté nedokázali odvrátit, a Krejčok ho uklidil do brány – 1:0. Nedlouho na to dokázali hosté vyrovnat. Ve 20. minutě Pokorný centroval na zadní tyč. Gólman domácích zaváhal a Šimčík ho dokázal přehlavičkovat – 1:1. Poté se hra odehrávala spíše mezi šestnáctkami a byl to boj o střed pole. Oba týmy si vytvořili další nadějné příležitosti, ale ani jeden celek je nedokázal využít.

V rozmezí dvaceti minut padly čtyři branky

Druhý poločas přinesl více akce, než ten první. V 58. minutě kopali domácí standardní situaci. K míči se postavil Polášek a vymetl šibenici – 2:1. V 71. minutě se dobře uvolnil u šestnáctky Havlíček. Balón nacentroval do vápna a Sabo ho dokázal nasměrovat do brány – 2:2. V 75. minutě hosté opět nedokázali míč odkopnout a ten se dostal k Bogdanovi, který obehrál i gólmana a vstřelil branku – 3:2. V 83. minutě dokázali hosté již potřetí v zápase vyrovnat. K trestnému kopu se postavil Bartoníček a krásnou střelou přestřelil zeď a míč trefil k tyči – 3:3.V 89. minutě šel Brušperk do deseti. David Cigánek u lajny šel skluzem do souboje o míč se Šimonem, který si před ním míč prostrčil a již zmiňovaný David Cigánek ho sestřelil. Zasloužená červená karta a Šimon byl nucený kvůli zranění střídat. I přes oslabení domácí dokázali rozhodnout o svém vítězství. Po rohovém kopu z 92. minuty se míč dostal na zadní tyč a Krejčok dokázal nadvakrát prostřelit hostujícího gólmana – 4:3.

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., asistent trenéra: “Několikrát jsme vedli a soupeř dokázal vždy vyrovnat. Myslím si, že jsme hráli proti dvanácti, protože rozhodčí je chtěl dotáhnout ke třem bodům. Když soupeř vyrovnal na 3:3 a následně jsme obdrželi červenou kartu pět minut před koncem, tak jsem doufal aspoň v remízu. Nakonec jsme z naší poslední standardky v nastavení dali rozhodující branku. Já chci klukům poděkovat a smeknout před nimi, že i přesto, že byl rozhodčí se soupeřem, tak makali a šli si za tím vítězstvím a zaslouženě jsme vyhráli.“

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Těžké a smutné hodnocení. Myslím, že jsme byli lepší a prohráli jsme. Jednoznačně jsme herně vypadali lépe než soupeř. Dostali jsme hloupé góly a sami jsme několik příležitostí zahodili a domácí dokázali snad z každé šance skórovat. Nejvíce mě mrzí, že jsme dostali rozhodující gól v nastavení i přesto, že jsme hráli přesilovku. Domů jedeme bohužel s nulou.“