17.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Tři Dvory první flek nepustily

19

Kvalitní utkání vysoké úrovně vidělo stoosmdesát diváků v Libodřicích, odkud si nakonec odvážejí tři body hosté a drží nadále první příčku.

Dva góly ve dvou minutách

Do branky Libodřic se po zranění postavil opět Skočdopole a byl v permanenci hned od začátku. Tři Dvory měly územní převahu, ale vyložené šance si v úvodní desetiminutovce nevypracovaly. A tak zůstávalo jen u náznaků, když odkop Němce trefil přímo soupeře, ale střelu stačil zblokovat Baško. Náběh Brunclíka za obrany zase vyřešil včasným výběhem domácí brankář.

Hrozilo ale i od kopaček Libodřických, vážné situace hrozily po průnicích Sovy či Košíka, ale hosté se taktéž dokázali ubránit. Gólově vypadala až akce z devatenácté minuty, kdy Sova vybídl po levém křídle Pohanku, ten našel před bránou osamoceného Košíka, ale jeho střelu reflexivně nohou vykopl Černý.

Domácí šanci nevyužili a byli to hosté, kdo šel do vedení. Po rychlém protiútoku (komentář Kmocha: "Když chcete dělat rychlé protiútoky, tak jsem tu zbytečně") vybojovali Třídvoráci rohový kop. Ten domácí obrana odvrátila, ale Miroslav Müller se do míče opřel pět metrů za vápnem a nedal Skočdopolemu šanci - 0:1.

Jenže z vedení se hosté radovali pouhou minutu. Po rozehrání vykombinovali Libodřičtí akci, míč se dostal na pravou stranu, odkud centroval Škopek. Milan Pánek se nádherně pověsil do vzduchu, předskočil hostujícího stopera a trefil přesně k tyči - 1:1.

Potom se odehrával fotbal hlavně uprostřed hřiště, bez vážných šancí. Hosté hrozili ze standardních situací, ale bezvýsledně, domácí zase kazili finální přihrávku. Za zmínku stojí Pohankova akce, při níž dostihl míč až na brankové čáře a jeho přehrávku odkopli hosté na roh. Po něm hlavičkoval nepřesně Baško. Na druhé straně po akci Sovy, který v souboji u šestnáctky hostů upadl a vyžadoval pískat faul, Třídvoráci rychle přenesli hru na druhou stranu a po centru hlavičkoval Rak, ale Skočdopole byl na místě.

Druhá půle v režii hostů

Ve druhém poločase toho hosté už Libodřicím moc nedovolili. Zvlášť po vyloučení Filipa Šafránka po dvou žlutých kartách v pětašedesáté minutě. To už byl stav 1:2, když se po pěkné akci trefil z malého vápna Petr Stempák.

V závěru pak přidal pojistku Tomáš Javorek střelou k zadní tyči - 1:3.

Libodřice tak padly v souboji se Třemi Dvory a minule i s Býchory, a je vidět, že na TOP ještě kousíček chybí. Tři Dvory tak společně s Býchory vytvořily dvojici, která si to rozdá o titul.

FK Libodřice
Pavel Škopek, hráč: Co se samotného zápasu týká, tak soupeř byl jednoznačně fotbalovější. Ale to jsme věděli. Proto jsme soupeře chtěli dohnat bojovností a důrazem. To se úplně nedařilo z určitých důvodů, které bych úplně nechtěl zmiňovat, ale spousta z vás si je dokáže představit. Měli jsme něco nacvičeného a dokonce jsme z toho dali i branku, která byla dle předpisů. Bohužel nám to vícekrát nevyšlo. Pro nás to znamená jediné, a to jít dál a soustředit se na další důležitý zápas s Nučicemi a opět se vrátit o boje o třetí místo.

TJ Tři Dvory
Vladimír Novák, trenér: Do zápasu jsme šli s jasným cílem vyhrát ,ale věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Ale od začátku jsme byli silnější na míči ve 22. min jsme šli do vedení, jenže vzápětí nás soupeř potrestal a srovnal stav na 1:1. Druhá půle byla opět v naší režii a dovedli jsme utkání ke třem bodům. Kluci předvedli skvělý týmový výkon a za to je chci pochválit.

P. Skočdopole [-] - M. Hovorka [-] (84. V. Dittrich [-] ) , F. Šafránek [-] , M. Beníšek [-] , M. Pánek [-] , P. Škopek [-] , T. Němec [-] , A. Baško [-] , J. Košík [-] , P. Sova [-] , L. Pohanka [-]

J. Černý [-] - F. Suchánek [-] , O. Novák [-] , M. Müller [-] , L. Kmoch [-] , L. Slezák [-] , D. Brunclík [-] , P. Stempák [-] , T. Javorek [-] , L. Kalivoda [-] , J. Rak [-]

ŽK: 28. F. Šafránek , 44. M. Hovorka , 60. P. Sova , 66. P. Škopek - 35. O. Novák , 73. J. Rak . ČK: 65. F. Šafránek .
Hráči zápasu: L. Slezák , D. Brunclík .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: Zuskin Petr - MLÁZOVSKÝ David (N), DOLEŽAL Ladislav (N).