5.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Brušperk rozstřílel Kobeřice

12

Brušperk doma přivítal Kobeřice.

Domácí se dostali do tříbrankového vedení

Sobotní utkání pátého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Brušperkem, který v minulém kole porazil Petrovice a mezi Kobeřicemi, které porazily Český Těšín. Nyní již k utkání.

Do něj vstoupili domácí skvěle. Ve 2. minutě zahráli standardní situaci na zadní tyč. Hosté sice míč odvrátili, ale přesně k Bartošovi. Ten vyslal krásnou křižnou střelu přímo do šibenice – 1:0. Hra se začala vyrovnávat a do šancí se také dostávali hosté. Ti ale jako by doma zapomněli střelecké kopačky a nic jim tam nepadalo. Když už branku ohrozili, tak měl se střelami Hofírek jednoduchou práci. Na druhé straně to byla jiná písnička. Ve 28. minutě to již bylo o dvě branky. Domácí zahráli nacvičený signál, který jim ale moc nevyšel. Míč se dostal opět k volnému Bartošovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Oba celky se snažili o kombinaci, ta však v některých částech zápasu pokulhávala. Ve 42. minutě přidali domácí další branku. Vrána se krásně uvolnil na pravé straně a vyslal krásný centr pod sebe na hranici vápna, kde našel Poláška, který levou nohou z voleje nedal Štencelovi šanci – 3:0. První poločas dospěl do svého konce a hosté šli do kabiny se třígólovým mankem.

V úvodu hosté snížili, Brušperk přidal v závěru dvě branky

Hosté svého soupeře v úvodních patnácti minutách zavřeli na jejich půlce. V 54. minutě se jim dokonce podařilo snížit, to se trefil Buchta – 3:1. Kobeřice nadále vyvíjeli tlak na svého soupeře. Přesto se o další změnu skóre postarali domácí. V 75. minutě se opřel do míče asi z pětatřiceti metrů Váňa a poslal ho nechytatelně do šibenice, kdy se jen gólman za míčem ohlédl – 4:1. Hosté už po této brance mírně herně odpadali. Nakonec ještě domácí jednou udeřili. V 87. minutě Bogdan prošel přes tři hráče středem hřiště a krásně přestřelil gólmana – 5:1. V závěru se již nic nestalo a Brušperk si doma přispal již druhé vítězství v řadě, celkově třetí. Kobeřice si připisují první porážku v sezóně.

Brušperk čeká v příštím kole výjezd do Fulneku. Kobeřice čeká doma souboj s Dolními Datyněmi.

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., vedoucí: “Pro hosty krutý výsledek, ale my jsme byli velice efektivní a zaslouženě jsme vyhráli. Klobouk dolů před nimi, protože hráli celé utkání velice slušný fotbal a byli dobří. Brzo jsme se dostali do vedení a do přestávky jsme ještě dva přidali. Klukům jsem o poločase říkal, že budou hrát za každého stavu, pořád stejně. A měli jsme štěstí, kdy jsme přežili prvních patnáct minut, kdy sice snížili, ale jinak nás náš gólman podržel a my jsme ještě přidali dvě branky.“