8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

--

16

Český Těšín doma přivítal Hlubinu.

Hlubina se ujala tříbrankového vedení

Sobotní utkání osmého kola krajského přeboru nám přineslo souboj mezi Českým Těšínem, který v minulém kole vyhrál nad Oldřišovem (ve středeční dohrávce prohrál s Bílovcem) a mezi Hlubinou, která zápas se Šenovem z minulého kola sehraje až 16. listopadu. Nyní již k samotnému utkání.

Od začátku bylo na hřišti takřka jedno mužstvo. Hlubina hrála s naprostou pohodou a lehkostí. Domácí se naopak chovali a pohybovali jako leklé ryby. Vypadalo to, že jdou do zápasu s poraženeckou náladou už od startu. Hosté skvěle kombinovali na první branku v zápase se nečekalo moc dlouho. Ve 12. minutě si našel míč Procházka a s klidem ho poslal za záda Pechy - 0:1. Nadále přetrvával tlak hostí, kteří svého soupeře přehrávali ve všech ohledech. Ve 25. minutě to již bylo o dvě branky. Tentokrát se trefil Hyrník - 0:2. Dlouho se také nemuselo čekat na třetí branku, když se ve 30. minutě prosadil Dziža - 0:3. Domácí již po půlhodině hry byli zralí na ručník. Postupem času se dostávali také do hry, ale nenavázali na svá předchozí utkání. Do konce poločasu se nic zásadního neudálo.

Hosté přidali dvě branky a zpečetili debakl

Druhá půle se nesla v podobném duchu, jako ta první. Od úvodního hvizdu byla Hlubina jasným pánem na hřišti a diktovala celkové tempo hry. V 49. minutě se dostal do zakončení Procházka a jako při své první brance vůbec nezaváhal - 0:4. Český Těšín byl kompletně odevzdaný. Střídaní sice přineslo mírné zlepšení a větší pohyb, ale nebylo to ono. Hlubina se stále hnala do útoku a nakonec ještě vstřelila jednu branku. V 57. minutě získal míč Podraza a věděl, co s ním - 0:5. A bůra bylo na světě. Hosté prostřídali a hra se postupem času zpomalovala. Dominance hostí přetrvala až do konce utkání, ale branku nepřinesla. Zápas tak dospěl do svého konce. V něm tedy utrpěl Český Těšín debakl, když inkasoval pět branek. Hlubina si připisuje po porážce z minulého kola opět tři body za výhru.