1.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2019-2020

--

Tuchoraz favorita potrápila, ale body zůstaly v Libodřicích

11. M. Pánek , 37. P. Sova , 41. J. Košík , 65. M. Pánek - 27. T. Bílek (p.) , 57. T. Černý , 85. M. Vosecký
21

Milan Pánek vstřelil první gól letošního ročníku přeboru a domácí zatlačili hosty před jejich bránu. Jenže přišel šok v podobě vyrovnání. Ale domácí si přesto do přestávky vypracovali rozhodující náskok. Tuchoraz se snažila ve druhé půli ještě bojovat, ale zápas pouze zdramatizovala.

Tuchoraz byla aktivní, ale nedůrazná

"K prvnímu zápasu OP jsme nastoupili proti týmu Tuchoraze. Soupeř přijel s obměněnou sestavou a rozdal si to s námi na férovku. Byl to boj až do konce, který jsme nakonec zvládli", konstatoval Pavel Škopek, hráč domácího týmu.

Ale postupně. První velká šance přišla v 11. minutě utkání. Po našem rohu nejprve minul Baško, poté nedokázal Hrstka prostřelit skladbu těl před ním. Míč se tak odrazil k Milanovi Pánkovi a ten se už nemýlil - 1:0. A jelikož nikdo jiný z celého okresu nedal branku dřív, otevřel tak ročník 2019/2020. "Nebyli jsme důrazní při bránění standardky", posteskl si trenér hostů David Šimůnek.

Celý zápas provázela spousta nepřesností a nervozity z obou stran. To se projevilo i v 27. minutě. Hosté využili naší ztráty na polovině hřiště. Hnali se do brejkové situace. Vše zastavil až Tomáš Němec, bohužel s faulem na pronikajícího Tomáše Černého. Tomáš Bílek spornou penaltu proměnil o tyč a skóre bylo srovnané - 1:1. "Domácí mohou být rádi, že za divoké protesty zůstali všichni na hřišti", divil se David Šimůnek.

Tuchoraz se prezentovala solidním výkonem a trápili nás více než dost. Konec první půle byl ovšem v naší režii. Nejprve se prosadil dělovkou Pavel Sova - 2:1, který propálil vše a hlavně gólmana hostů. Třetí naší branku přidal Josef Košík chytrou „šajtlí“ po přistrčení od Pohanky - 3:1. To probíhala 42. minuta a do konce poločasu se už ani na jednu stranu nic neudálo.

Libodřice výsledek pohlídaly

Druhý poločas se nesl ve stejném nebo alespoň v podobném duchu jako ten první. Bojovné utkání hosté nevzdali a v 57. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Tomáš Černý zkušeně prošel obranou, posadil na zadek i Skočdopoleho a zakončil do prázdné brány - 3:2

V 64. minutě se posunul Milan Pánek do útoku a stačila mu minuta k tomu, aby vstřelil druhou branku v utkání. Pláchl obraně a po souboji s jediným obráncem špičkou kopačky posunul míč za záda brankáře - 4:2. Odskočili jsme tak soupeři opět na dvě branky.

Do konce utkání si ještě oba týmy připravily zajímavé příležitosti, ale využít dokázali jednu pouze hosté. Postaral se o to stoper Martin Vosecký v 85.minutě - 4:3. Konec zápasu jsme už uhlídali a získali tak tři body.

Autor reportáže: Pavel Škopek (LIB)

Sledujte FK Libodřice i na instagramu

FK Libodřice
Pavel Škopek, hráč: Utkání jsme rozhodně chtěli mít více pod kontrolou a zápas rozhodnout co nejdříve. Věděli jsme totiž z přípravných utkání, že nám koncentrace ve druhých poločasech dělala drobné problémy. Každopádně nás Tuchoraz jako soupeř mile překvapila. Nebude to ten tým, proti kterému si loni ostatní nahnali skóre. Ovšem také víme, že máme na víc a do příštího zápasu máme pár věcí na zdokonalování. Zápas si všichni odehráli solidně, ale rozhodně to nebylo na jedničku s hvězdičkou. Zápas tím, že byl soubojový, tak ubíral více sil a zbylo málo času na fotbal.

FC Tuchoraz
David Šimůnek, trenér: Do zápasu jsme šli opatrně, ale s aktivní obranou. Nedávali jsme soupeři příliš prostoru pro kombinaci, což ho evidentně zaskočilo. Škoda nedůrazu před prvním gólem, ale podařilo se nám vyrovnat a domácí se začali obávat o výsledek. Přitvrdili jako v americkém fotbale a do poločasu dokázali dát další dva góly, což se ukázalo, jako rozhodující. My jsme v druhé půli bojovali, byli jsme i lepší, ale podařilo se pouze snížit. Celkově jsem ale s hrou kluků nadmíru spokojen, musíme ale zapracovat na důrazu před vápnem a aktivitě ve středu hřiště.

P. Skočdopole [-] - T. Němec [-] , P. Sova [-] , L. Pohanka [-] , M. Pánek [-] , P. Škopek [-] , J. Košík [-] , M. Hrstka [-] (64. M. Beníšek [-] ) , M. Hovorka [-] , V. Dittrich [-] (81. F. Šafránek [-] ) , A. Baško [-]