--

--

Střídající Macíček dvěma góly v závěru otočil duel s Novým Jičínem

0

Valašské Meziříčí ve třetím kole přivítalo na svém hřišti tým Nového Jičína. Domácí měli před zápasem na svém kontě bod za remízu s Velkými Karlovicemi. To Nový Jičín poznal v této sezóně jen remízové výsledky, takže získal 2 body. Utkání bylo dlouho vyrovnané. Rozhodnutí přinesl až v posledních 15 minutách střídající Macíček, který vstřelil oba góly svého celku, a otočil tak stav z 0:1 na 2:1.

Valaši schytali v minulém týdnu debakl na půdě Nových Sadů, i když nutno dodat, že až takovým rozdílem si prohrát nezasloužili. Vše chtěli napravit proti Novému Jičínu. Trenérovi Kotůlkovi scházel Kufa, který byl proti Novým Sadům vyloučen. Většinu času v prvním poločase se hra odehrála mezi oběma šestnáctkami a panoval boj o střed hřiště. Novojičínští byli důraznější v osobních soubojích, ale ke gólu to nevedlo. První půle skončila bez branek.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji. Lépe napadali a dostávali Nový Jičín pod tlak. Ovšem byli to hosté, kdo šel do vedení. Pomohla jim školácká chyba jednoho z hráčů Valašského Meziříčí, čehož využil Radovan Lokša a v samostatném úniku prostřelil brankáře Michuta. Domácí to však nezlomilo. Kouč Kotůlek poslal na hřiště Macíčka, což se později ukázalo jako ten nejlepší možný tah. ValMez otevřel hru, jeho hráči začali být odvážnější. Vyrovnání přišlo v 78. minutě. Po centru z pravé strany se z voleje trefil již zmíněný Macíček. Stejný hráč pak vzal osud zápasu definitivně do svých rukou, resp. nohou, a po dalším centru v 89. minutě ve skluzu překonal gólmana Šroma podruhé. Nový Jičín už na tento zásah nedokázal zareagovat, a dál tak čeká na první výhru. To Valašské Meziříčí toto čekání ukončilo a těší se z premiérového vítězství.

TJ Valašské Meziříčí
Martin Kotůlek (trenér Valašského Meziříčí): „V první půli to byla bitva ve středu hřiště. My jsme poněkud propadali v osobních soubojích. Do druhého poločasu jsme nastoupili lépe, ale naší chybou jsme hostům nabídli gól. Po inkasované brance jsme otevřeli hru, přidali jsme a začali jsme dostávat Nový Jičín pod tlak. V závěru pak dvěma trefami rozhodl Macíček. Tak, jak jsme měli minulý týden smůlu v koncovce utkání na Nových Sadech, tak tentokrát se štěstěna přiklonila k nám. Jsme rádi za tři body.“

M. Michut [-] - P. Dragon [-] , J. Roupec [-] , M. Výmola [-] (60. M. Dokoupil [-] ) , J. Plešek [-] (88. J. Kapusta [-] ) , F. Přikryl [-] , A. Michálek [-] , P. Plešek [-] , V. Žilinský [-] (75. M. Macíček [-] ) , M. Macíček [-] , L. Lasovský [-]

FK Nový Jičín
R. Šrom [-] - J. Farský [-] , O. Malina [-] , D. Folta [-] , D. Molnár [-] - L. Švancer [-] , J. Juříček [-] , M. Švec [-] , J. Kalich [-] , D. Rybařík [-] (88. J. Smolarčík [-] ) - R. Lokša [-]

ŽK: 55. M. Výmola - 40. J. Kalich , 45. O. Malina , 75. J. Juříček , 84. D. Rybařík .
Hráči zápasu: M. Macíček .
Místo: Valašské Meziříčí. Počet diváků: 180. Rozhodčí: Řezníček Tomáš - VOJÁČEK Milan, SILNÝ Zdeněk.