18.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Na hřišti se potkala dynastie Kmochů

16

Štítary dokázaly vzdorovat pouze do první branky, která padla po patnácti minutách hry. Spokojenější tak byl nejmladší z klanu Kmochů, Tomáš v dresu Velimi.

Na zápase fotil Josef Štulajter. Děkujeme.

Velim se chvilku sehrávala

Domácí byli podle kurzových sázek jasným favoritem, ale chvilku trvalo, než se uklidnili a šli do vedení, což objasnil domácí kouč Jiří Ptáček: „Do zápasu jsme z důvodu několika zraněných hráčů nastoupili v trochu pozměněné sestavě.  V úvodních minutách, kdy byl soupeř aktivní, nám chvilku trvalo než si to sedlo.“

Na ukazateli běžela šestnáctá minuta, když chyby v obraně hostů využil Matěj Kasal a otevřel skóre – 1:0. Po deseti minutách zapnul svůj brankostroj Lukáš Seifert – 2:0: „Prakticky z brankové čáry doklepnutí centru Honzy Kukala, ani nevím, čím jsem to dal.“

Do konce poločasu přidal po podařené kombinaci na 3:0 Marek Bláža a těsně před poločasem zaznamenal svoji druhou branku Matěj Kasal – 4:0.

V klidném tempu pro tři body

Štítary už na odpor neměly, ale přesto se snažily předvádět solidní fotbal. Bohužel branky padaly hlavně za záda Černého. Podařilo se jim pouze snížit na 5:1 po trefe Stanislava Huleše, když předtím na 5:0 zvyšoval Jan Věříš.

Na konečných 7:1 upravil dalšími dvěma góly domácí kanonýr, který opět dosáhl na hattrick a vyšvihl se do čela střelecké tabulky. Jaké byly branky, Lukáši Seiferte: „Druhý gól jsem šel sám na bránu, obhodil jsem si brankáře a uklízel do prázdné. Třetí gól jsem šel napadat gólmana, ten udělal chybu v rozehrávce a já opět do prázdné.“

Jak jednoduché, že? Lukáše jsme se ještě zeptali, jaký byl zápas obecně a zda nepomýšlí při své formě na „A“ tým? Lukáš Seifert: „Soupeř začal dobře, nepříjemně napadal, běhal, to nám dělalo trochu problémy. Uklidnila nás první a pak druhá branka. Od té doby jsme zápas kontrolovali a bylo to jen o tom, kolik dáme gólů. Ocenil bych, že Štítary chtěly za každého stavu hrát fotbal, kombinovat a nezamkli to na vápně.

Áčko nepřipadá do úvahy, skončil jsem sám v zimě, tělo mi asi vracelo, že jsem se o sebe málo staral během kariéry, poslední tři roky jsem se prakticky jen vracel po zranění. Vyvrcholilo to v loni v létě, kdy jsem půl roku léčil zánět achilovky, a to už mě unavilo i psychicky. Teď a ve finále už na podzim v Béčku mě zase začal fotbal bavit, a to je pro mě nejdůležitější.“

Jen částečně spokojen byl trenér hostů, Daniel Kmoch: „Jediné co mě potěšilo, že v jednu chvíli na hřišti hráli tři Kmochové. Za nás já a můj brácha Lukáš, za domácí můj syn Tomáš.“

FC Velim B
Jiří Ptáček, trenér: Po úvodní oťukávací čtvrthodině jsme v rozmezí dvaceti minut vstřelili po individuální akci a dvou učebnicových kombinacích tři branky a zápas jsme měli pod kontrolou. Navíc jsme do poločasu přidali další gól. V druhé půli i přes volnější tempo jsme vstřelili tři branky a zaslouženě si tak připsali další vítězství.

Štítarský SK
Daniel Kmoch, trenér: Výsledek mluví za vše. S domácím celkem jsme drželi krok pouze patnáct minut, než po naší ztrátě šli do vedení. Od té doby jen rostlo skóre v náš neprospěch. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě.

FC Velim B
L. Svoboda [-] - M. Hrabal [-] , J. Vlk [-] - M. Bláža [-] (61. T. Kmoch [-] ) , L. Seifert [-] , V. Kopáček [-] - - M. Kasal [-] (79. J. Ceral [-] ) , J. Kukal [-] (61. J. Zajíc [-] ) , T. Němec [-] (74. M. Jansta [-] ) , J. Věříš [-] , D. Nejedlý [-]

J. Černý [-] - T. Opolzer [-] (61. D. Kmoch [-] ) , S. Uman [-] , S. Huleš [-] (72. J. Brdíčko [-] ) , P. Pýcha [-] , L. Kmoch [-] , J. Miškovský [-] , A. Přibyl [-] , L. Jedlička [-] , T. Mužík [-] (53. K. Šín [-] ) , F. Hoření [-]

ŽK: 75. M. Kasal - 14. S. Huleš , 41. A. Přibyl .
Hráči zápasu: J. Vlk , L. Seifert .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Kubečka Pavel - DANĚK Tomáš (N), KUNÁŠEK Josef (N).