20.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Nučice odvezly z Libodřic nakonec bod

17

Vše podstatné v zápase se odehrálo v desetiminutovce druhého poločasu, kdy šli domácí nejprve do vedení a hosté po deseti minutách srovnali krok. O konečné dělbě bodů tak rozhodovaly penalty.

Potíže se sestavami na obou stranách

"Před zápasem jsme řešili problémy se sestavou", neskrýval obavy ze zápasu Matěj Chromý, kapitán Nučic a vysvětloval: "Mimo dlouhodobě zraněných, kterých není málo, na zápas nemohli dorazit Tomáš Rybák a Honza Vedral. Ještě jsme měli souběh s béčkem, takže to nám situaci moc nezlehčilo. Hlavní otázkou tedy bylo, kdo bude chytat, protože jsme nechtěli nechat béčko úplně bez golmana. Provedli jsme tedy "výměnu", kdy jsme si z béčka vzali Jardu Pečenku a místo něj se šel za B rozchytat Martin Jícha."     Komplikace se složením jedenáctky měli i domácí. O stavu podal informace trenér Adam Baško: "Pro nás zápas s Nučicemi začal vlastně už po skončení utkání v Krakovanech, kde jsme dostali dvě červené karty. Celý týden se řešilo složení týmu k zápasu. Do toho jsme měli dlouhodobé omluvenky právě na tento zápas. Každopádně dvanáct lidí jsme dali dohromady a byli jsme připraveni se porvat o výsledek."     S průběhem prvního poločasu ale spokojený nebyl: "Soupeř přijel také ve složení ne tak úplně ideálním. A zápas také tak trochu vypadal. Oko fotbalového fanouška muselo trošičku bolet. Zápas jsme nezačali úplně špatně. Měli jsme míč na kopačkách a v rámci možností dobře kombinovali. Jenže do šancí jsme se dostávali sporadicky. Poprvé vážně zahrozil Hovorka, ale střela z 25 metrů mu vůbec nesedla. Podruhé ovšem už gólmana hostů hezky prověřil. Další možnost měl Radek Adámek, který dostal ideální přihrávku za obranu, ale z mírného úhlu branku o kousek minul. Soupeř se do vážnejší šance v první půli nedostal. Naopak my jsme měli sérii rohů a tím si vytvořili tlak. Dvakrát to zkoušel Dittrich přímo do brány a dvakrát zasáhl brankář. Po dalším rohu už jsme vstřelili branku. Na zadní tyč, kde číhal Košík, propadl balon a právě Košík vstřelil branku. Bohužel pro nás rozhodčí viděl faul a tak jsme šli do kabin za stavu 0:0."

Nučice ubránily remízu

"Druhý poločas se hra vyrovnala a do šancí jsme se dostávali i my", rozpovídal se kapitán hostů a pokračoval: "Bohužel jsme ale byli právně první my, kdo inkasoval. Pár metrů za vápnem dostal až moc času Pavel Batelka, který pěknou střelou k tyči překonal Pečenku - 1:0
Následně jsme měli šance i my, ale jak Novákovi, tak Kulhavému chyběly dva kroky k tomu, aby doklepli míč do sítě. V 67. minutě jsme vhazovali u vápna soupeře. Bradáč hodil míč do vápna Matějovi Chromému, ten se s míčem otočil a bodlem trefil na zadní tyč 1:1.     Od té doby byla hra nahoru dolů, ale nebezpečnější byli domácí. Dvě minuty před koncem po centru ze strany prostrčil Chromý míč Jelínkovi do vápna, který si ho zpracoval a vystřelil. Bohužel pro nás byl u Jelínka rychle obrance, který stačil střelu zblokovat. Následovala dvouminutovka, kdy měli domácí několik standardek kolem vápna, ale naštěstí se nám podařilo remízový výsledek udržet", byli spokojení hosté.

"Nučice si přijeli pro bod a závěr zápasu také tak vypadal", věděl dobře trenér Libodřic Adam Baško.

V penaltách byli úspěšnější domácí, lakonicky konstatoval Matěj Chromý

Adam Baško tak mohl být spokojen pouze s průběhem penaltového rozstřelu: "Myslím, že kdybychom hráli do půlnoci, tak druhou branku nepřidáme a tak musely přijít  na řadu penalty. Z nás proměnili Hovorka ( se štěstím), Batelka, Košík a Adámek. A jelikož Skočdopole dvakrát lapil, tak Dittrich už ani nemusel jít kopat a druhý bod zůstal doma."

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: Já tu nechci hodnotit, jestli byl tenhle nebo támhleten lepší nebo horší. Jak hrál soupeř nebo jak jsme hráli my. A jak bylo už řečeno tak královna čte stejně jen výsledky. Myslím, že jsme nechali na hřišti každý všechno a jen jen škoda, že jsme nedali o branku více než soupeř. Každopádně vzhledem k tomu,jaké problémy jsme měli během týdne až po den zápasu, tak dva body bereme. Já bych chtěl všem moc poděkovat za to, jak přistoupili k utkání a jak ho odehráli. Teď opět týden na to se dát trochu dokupy a připravit se na další utkání.

TJ Nučice
Matěj Chromý, kapitán: Chtěl bych poděkovat klukům z béčka, kteří nám přišli pomoct a hlavně Jardovi Pečenkovi, který odchytal skvělý zápas a hlavně díky němu byl výsledek 1:1.

P. Skočdopole [-] - D. Strejček [-] (73. L. Lanc [-] ) , J. Košík [-] , F. Krejčí [-] , P. Škopek [-] , R. Adámek [-] , M. Hovorka [-] , P. Batelka [-] , V. Patočka [-] , V. Dittrich [-] , T. Němec [-]

TJ Nučice
J. Pečenka [-] - J. Novák [-] , P. Krutský [-] (88. J. Hervert [-] ) , L. Kulhavý [-] , P. Bradáč [-] , M. Chromý [-] , J. Jelínek [-] , D. Kočí [-] , K. Hurtík [-] , J. Souček [-] , M. Šulc [-]

ŽK: 39. J. Novák .
Hráči zápasu: R. Adámek , P. Batelka - J. Pečenka .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: KUMSTÁT Jiří - MLÁZOVSKÝ David (N), HOUDEK Petr (N).