9.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

První ztráta Chlumce! Doma podlehl Milínu

7

Osm zápasů, osm výher. Obdivuhodná série fotbalistů Chlumce, která ale 1. října skončila. Přemožitelem se stal Milín, který si tak spravil chuť po překvapivé domácí prohře s Jinočany.

Vedení Milínu zařídil Lukáš Rom

První půle patřila hostujícímu mužstvu, které mělo nad domácími borci mírně navrch.

Do vedení se přesto mohli po deseti minutách hry dostat chlumečtí. Z hranice malého vápna střílel Ezeala, balón ale těsně minul branku Jana Poplšteina.

O zhruba sedm minut později už diváci gól viděli. Milín poslal do vedení Lukáš Rom.

Hosté měli vy zbytku úvodního dějství ještě pár příležitostí ke zvýšení náskoku, druhý gól ale nepřidali.

První půle tak skončila 1:0 pro hostující celek.

Milín si v závěru pojistil výhru

Domácí ve druhé půli výrazně zlepšili svůj výkon a hnali se za vyrovnávacím gólem.

Největší příležitost ke srovnání skóre měl v 70. minutě střídající Jakub Dobiáš. Domácí útočník si obešel milínského brankáře, prázdnou branku ale netrefil.

Chlumec měl další šance ke vstřelení vyrovnávacího gólu, skvěle chytající Poplštein ale za svá záda nic nepustil.

V nastavení ještě pojistil hostům výhru Václav Šilhavý, který využil toho, že domácí brankář pomáhal svému týmu v útočném vápně při rohovém kopu a střelou ve skluzu do prázdné branky stanovil konečný výsledek utkání na 2:0 pro Milín.

Osmizápasová série Chlumce bez jediného ztraceného bodu tak skončila a na prvním místě se osamostatňuje Viktoria Vestec.

SK Chlumec
Radek Vostárek: První poločas jsme promarnili, soupeř byl jasně lepší. Ve druhé půli už jsme byli zase lepší my, bohužel jsme to ale nevyjádřili brankově. Bez gólu se zápas vyhrát nedá. Tak, jako jsme měli štěstí v minulých zápasech, tak dnes jsme tu branku prostě nevstřelili. Milín góly dal a zaslouženě tak vyhrál.

TJ Ligmet Milín
Miroslav Obdržal: Se ziskem bodů na půdě Chlumce jsme maximálně spokojeni. Jsme první, kdo je dokázal připravit o body. Musím smeknout před kluky, jak to utkání zvládli. Na těžkém terénu to nebylo vůbec jednoduché.