12.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2015-2016

--

Domácí rozhodli z pokutového kopu v závěru zápasu

39. P. Kureš , 83. P. Kesner (p.) - 5. M. Hovorka
0

Libodřice, kterým se do sestavy vrátil po zranění Hrodek a po disciplinárním trestu Batelka, chtěly bodovat v Jestřabí Lhotě. A začaly dobře. Hned v páté minutě se trefil Josef Košík. Za domácí ještě do poločasu vyrovnal Petr Kureš. Sedm minut před koncem utkání strhl vítězství na stranu domácích z pokutového kopu Petr Kesner.

Libodřice vedly od páté minuty

Souboj desáté Jestřabí Lhoty a šestých Libodřic sliboval zajímavý zápas. Domácí hráče i diváky ale zmrazila hned pátá minuta, když dobře hrající Heverle vyzval ke skórování Josefa Košíka - 0:1. Tato branka zmrazila lhotecké hráče a po celý první poločas byli hosté lepší. V další šanci se ocitli opět Košík a Marek Hrstka, ale odmítli zvýšení skóre. Domácí hráči se prezentovali střelami z dálky, které ovšem zdaleka míjely branku Roberta Maxiana, který protentokrát zastoupil Miloše Kováře. Ve třicáté třetí minutě musel předčasně vystřídat David Hrodek pro obnovené zranění a rázem byly obranné šiky Libodřic průchodnější. Petr Kureš to dokázal zužitkovat šest minut před poločasovým hvizdem vyrovnal na 1:1.

Jestřábka otočila skóre

V druhé půli se karta obrátila a domácí měli více ze hry. Jenže dobýt branku Maxiana se nedařilo. A když - tak branka neplatila pro postavení mino hru. A tak museli pomoci hosté. Deset minut před koncem zatáhl za dres domácího forwarda Pavel Škopek a pískala se penalta. Nutno podotknout, že tento faul byl zbytečný, neboť se nejednalo o přímé ohrožení Maxianovy branky. Nicméně, stalo se a míč si na bílý puntík označující místo, odkud se kope pokutový kop, postavil Petr Kesner. Penaltu zkušeně proměnil  - 2:1 - a protože se do konce již nic jiného nestalo, domácí získali všechny body. Jestřábka tak o bod předstihla svého dnešního soupeře a před posledním kolem je šestá, Libodřice sedmé.

FK Libodřice
Vedoucí týmu Radek Šafránek: To byl zápas - blbec. V první půli vyrovnané utkání, asi jsme byli o chloupek lepší, v druhé zase Jestřábka. A pak uděláme takový nesmyslný faul. Byl to remízový zápas, ale domácí byli šťastnější. Co jsem ještě nezažil, tak že rozhodčí odvolal gól Jestřabí Lhoty po konzultaci s pomezním - laikem pro ofsajd.

TJ Sokol Jestřabí Lhota
L. Málek [-] - S. Mojžíš [-] , A. Krupka [-] (77. O. Heres [-] ) , M. Skalický [-] , L. Týma [-] , M. Klička [-] , M. Mikeš [-] (90. T. Kubíček [-] ) , P. Kureš [-] , J. Hron [-] , P. Kesner [-] , V. Soukup [-] (51. O. Pavelka [-] )

R. Maxian [-] - P. Batelka [-] , M. Müller [-] , D. Hrodek [-] (33. P. Mikeš [-] ) , M. Hrstka [-] , L. Pohanka [-] , P. Škopek [-] , J. Košík [-] , M. Hovorka [-] , F. Šafránek [-] , P. Heverle [-]

ŽK: 8. A. Krupka - 30. M. Hovorka .
Hráči zápasu: P. Heverle .
Místo: tráva. Počet diváků: 35. Rozhodčí: FENCL Ivan - MACHURKA František (N), SVOBODA Milan (N).