13.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Zásmuky první! Liblice - Zásmuky 1:4

86. J. Hejda - 16. P. Pavlík , 36. P. Pavlík (p.) , 47. V. Mrázek , 87. F. Jonáš
13

Do Liblice přijel výběr Zásmuk. Favorit byl jasný, ale v okresních soutěžích je známo, že každé hřiště má své specifika, tudíž býti favoritem neznamená tolik. Jak se zápas vyvíjel?

Zodpovědný výkon

Na domácím hřišti jsou Liblice těžkým soupeřem pro každého. Vědomi si toho faktu, přistoupili zásmučtí k utkání od první setinky zodpovědně. Bojovali jeden za druhého a nevypustili ani jediný souboj o míč. Přístup hostující skvadry brzy přinesl kýžené ovoce v podobě vstřelené branky. V 17. minutě se trefil hostující Pavlík. Desátou brankou v sezoně přinesl klid na kopačky svého týmu. 1:0

Druhou branku vstřelil taktéž velezkušený hostující stoper. Ve 36. minutě proměnil pokutový kop a připsal si tak již jedenáctý gól v probíhající sezoně. 2:0

Více branek již nepadlo a do kabin se tak šlo za pověstného stavu 2:0 pro hostující skvadru.

Takhle ano, pánové

Do druhého dějství udělal domácí trenér Liga jednu změnu. Plachého nahradil Sýkora. Jeho hostující protějšek naopak vyslal do druhé půlě stejných 11 mužů.

Csaplárova past tentokráte nezafungovala, spíše naopak.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky se hostujícím hráčům povedl geniálně. Po 120 vteřinách skóroval po individuální akci výborně hrající Mrázek a hosté šli do trháku. 3:0 Nutno dodat, že jde teprve o sedmnáctiletého šutéra. Mládí vpřed!

Od branky na 3:0 existoval na hřišti jen jeden tým. Zásmuky měli průběh utkání pevně ve svých rukou. Zodpovědný výkon zkrátka podali po celý čas utkání.

Domácím se těsně před koncem podařilo korigovat skóre. Na 1:3 snížil mladík Hejda. Ani to však nebylo konečné skóre.

O minutu později se trefil zásmucký Iniesta Filip Jonáš a vrátil svému týmu vedení o 3 branky.

Více se nestalo a zápas tak skončil jasnou výhrou Zásmuk.

TJ Sokol Zásmuky
Trenér Václav Jindra: Věděli jsme, že Liblice doma body neztrácejí a že nás nečeká lehké utkání. Přístup všech hráčů byl od začátku utkání zodpovědný, hrál jeden za druhého, dobře jsme kombinovali, a to neslo ovoce. V šestnácté minutě Pavlíkův první gól přinesl na kopačky víc klidu. Po dvaceti minutách pak Pavlík přidal druhý gól z pokutového kopu a náš cíl byl dohrát poločas bez obdržené branky, což se povedlo. Vstup do druhého poločasu nám vyšel na výbornou, když se po individuální akci prosadil dobře hrající Mrázek. Od té chvíle jsme měli zápas pod kontrolou. Domácím se podařilo vstřelit gól v samém závěru utkání, ale hned o minutu později nám znovu vrátil vedení o tři branky Jonáš. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za přístup, nasazení a předvedenou hru v celém utkání.