13.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Souboj dvou posledních týmů tabulky ovládli domácí, Dynamo smetlo Votice

7

Oba celky měly před utkáním shodně sedm bodů. V případě tříbodového zisku jednoho z týmů by se vítěz odlepil ode dna tabulky, což byla pro obě mužstva velká motivace. Nakonec se to povedlo domácímu Dynamu, které soupeři z Votic nasázelo celkem sedm branek!

Neproměněná penalta hostů

Ačkoliv tomu konečný výsledek příliš nenapovídá, úvodních pětadvacet minut byli aktivnější hosté.

Ti měli zhruba po čtvrthodině hry k dispozici penaltu po faulu Davida Valdy. Pokutový kop si vzal na starost Tomáš Říha, který však pouze orazítkoval tyč Fialovy svatyně. Skóre se tak neměnilo.

Votice zahrávaly v úvodním dějství několik standardních situací, nelahozevská obrana v čele s brankářem Fialou ale všechno odvracela.

Ve druhé polovině úvodního dějství začali za delší konec provazu tahat domácí, a výsledkem toho bylo poločasové vedení 3:0. Nejprve se ve 31. minutě po standardní situaci trefil Jan Kalaš, o pět minut později zvýšil znovu po standardní situaci na 2:0 Daniel Kulhánek a třetí branku vstřelil po centru Valdy hlavou Adam Janovský.

Nelahozeves tak po produktivní závěrečné patnáctiminutovce odcházela do kabin s pohodlným náskokem 3:0.

Další čtyři góly domácích

Hned zkraje druhé půle mohli hosté snížit. Lob, který přeletěl gólmana Fialu, ale přeletěl i břevno domácí branky.

Poté přišla další úderná pasáž v podání Dynama. Po hodině hry pustil přihrávku ze strany mezi nohama Kalaš, k balónu se dostal Adam Janovský a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 4:0.

Po pěti minutách zvýšil na 5:0 Jan Holý a stejný hráč vzápětí přihrál na gól střídajícímu Radimu Kochmanovi, díky kterému vedlo Dynamo už 6:0.

Zápas už se poté dohrával. Votice už pochopitelně nepomýšlely na body a domácí se nikam nehnali.

Přesto se jim ještě v závěru podařilo přidat sedmou branku. Po standardní situaci se podruhé v utkání trefil Jan Holý.

Dynamo Nelahozeves tak uštědřilo Voticím lekci z produktivity, když v klíčanském azylu zvítězilo vysoko 7:0.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan, trenér: Konečně jsem si užil fotbal bez nervů. Mohl jsem si sednout a dívat se na fotbal. Je dobře, že si člověk může občas odpočinout. Vždycky to jsou nervy a teď to byl klid. Šli jsme za tím vítězstvím. Nastoupili jsme a chtěli jsme prostě vyhrát.

SK Votice
Michal Budil, trenér: Do 25. minuty jsme měli zápas totálně pod kontrolou a záleželo pouze na tom, kdy otevřeme skóre k deklasování soupeře. Nicméně neproměněná penalta znamenala totální obrat utkání a deklasování našeho týmu. Soupeři gratuluji.

J. Fiala [-] - D. Valda [-] , V. Syblík [-] (64. R. Kochman [-] ) , P. Dubský [-] , D. Kulhánek [-] , L. Bucha [-] (70. J. Lenčeš [-] ) , J. Holý [-] , R. Šimek [-] (46. F. Bálek [-] ) , A. Janovský [-] , T. Buldra [-] , J. Kalaš [-] (66. M. Pekárek [-] )