23.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

V důrazném zápase bodovali hosté

0

V utkání se jiskřilo od kopaček hned od začátku. Však také důrazné herní styly obou týmu k tomuto průběhu dávaly předpoklady. Jevany se ujaly vedení v první půli a brzy po přestávce navýšily náskok na tři góly. Jenže domácí se nevzdali a mocně dotahovali.

Hrálo se hodně na polovině domácího týmu

Hned od začátku zápasu bylo jasné, že se střetla mužstva vyznávající důraznou hru. Od kopaček hráčů se jen jiskřilo a rozhodčí Humpolák měl co dělat, aby udržel zápas v mezích pravidel. Jevany dobře kombinovaly a dostávaly se na dostřel Maxianovy brány. Střelu Tichého gólman vyrazil, trestný kop Krákory z dobré pozice po faulu na Tichého letěl do středu brány. Domácí hráči zlobili rychlými protiútoky, ale střelu Škopka u tyče Tolstikov lapil a rána Sovy minula těsně brankovou konstrukci. V devatenácté minutě předvedli hosté kombinaci po ose Koula - Krákora - Radek Krejčík a ten po krásné kolmici střelou na zadní tyč otevřel skóre - 0:1. Postupně narůstal tlak Jevan. Ze závaru po rohovém kopu střílel Krejčík, ale gólman střelu zblízka ukryl v náruči, další ránu Bečvaříka z dvaceti metrů zastavilo břevno. Po jednom ze soubojů musel vystřídat Maxian a do branky se postavil David Mlázovský. Ve čtyřicáté minutě hosté rychle rozehráli trestný kop na Krákoru, ten byl pravděpodobně faulován, ale hvizd se neozval. Domácí mohli srovnat v závěrečných minutách, kdy Hrstka po rychlém úniku přehodil gólmana a míč mířící do branky vykopl Čechák mimo. Dobíhajícího Sovu potom postrčil Tolstikov, za což byl odměněn žlutou kartou.

Tolstikov uchránil tři body pro Jevany

Do druhé půle vletěli hosté jako uragán s odhodláním přidat další branky a zápas rozhodnout. To se jim také podařilo. Mezi osmačtyřicátou a devětačtyřicátou minutou Jiří Koula a David Končický navýšili skóre na 0:3. Poté Jevanští vystřídali zraněného Končického a vyčerpaného Tichého a domácí tohoto stavu využili ke snížení. Marek Hrstka pláchl po křídle a křížnou střelou snížil na 1:3. Libodřičtí zvýšili svoji iniciativu a dlouhými nákopy za  obranu dělali hostům problémy. Po jednom centrovaném míči se nejlépe orientoval Petr Heverle a snížil na 2:3. Dále se hra přelévala z jedné strany na druhou. Minutu před koncem viselo na vlásku vyrovnání. Odražený míč po standardce napálil Košík a Tolstikov reflexivním zákrokem udržel výhru pro hosty. V devadesáté minutě po velmi tvrdém zákroku Pavla Škopka, který byl oceněn červenou kartou, odstoupil Krákora.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Nejvíce mě na utkání mrzí nestejný metr rozhodčího Humpoláka. Bylo to bojovné a důrazné utkání. Poločas jsme prohráli o gól, ale hned na začátku jsme inkasovali dvakrát. Pak jsme ale dali kontaktní gól, snížili na 2:3, ale vyrovnat se nám už nepodařilo, když soupeře v závěru zachránil gólman. Děkuji našim hráčům za bojovnost, která ale tentokrát nestačila.

FC Jevany
Jan Lahoda, trenér: Na utkání s Libodřicemi jsme odjížděli s obavami. Chybělo nám z různých důvodů 7 hráčů, z toho tři ze základní sestavy. Domácí tým se prezentoval velmi tvrdou hrou. Zápas jsme ale zaslouženě dotáhli do vítězného konce. Hráčům děkuji za statečný výkon. Nutno dodat, že ve svém fotbalovém životě jsem se ještě nesetkal s tak ,,slušnými" diváky, jako byli v Libodřicích. Domácímu týmu přeji hodně štěstí v záchraně v soutěži, bez nich by byl okresní přebor chudší!

R. Maxian [-] (32. D. Mlázovský [-] ) - P. Sova [-] , F. Šafránek [-] , M. Hrstka [-] , P. Škopek [-] , M. Hovorka [-] , M. Pánek [-] , R. Medlen [-] , D. Oliva [-] , J. Košík [-] , P. Heverle [-]

FC Jevany
O. Tolstikov [-] - D. Končický [-] , P. Tichý [-] (65. P. Moravec [-] ) , R. Krejčík [-] , J. Chaloupka [-] , F. Jásek [-] , R. Krejčík [-] , Z. Čechák [-] , J. Bečvařík [-] , J. Koula [-] , P. Krákora [-]

ŽK: 43. R. Medlen , 80. F. Šafránek , 80. M. Hovorka - 41. O. Tolstikov , 56. J. Bečvařík , 65. R. Krejčík , 78. Z. Čechák . ČK: 90. P. Škopek .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: HUMPOLÁK Aleš - DITTRICH Jakub (N), ŽALUD Marek (N).