26.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Hosté uspěli i v oslabení

0

Přestože po ukončení první půle byl vyloučen hostující Pánek za urážky rozhodčího, dokázaly Libodřice vydolovat tři body. Domácí Třebovle už jen korigovala.

Na penalty 1:1, skóre 0:0

Přestože vše bylo před tímto zápasem jasné, oba týmy projevovaly snahu o výhru. Domácí se logicky chtěli rozloučit s okresem domácí výhrou a hosté zase chtěli dokázat, že v okrese zůstávají právem. Ale domácímu týmu chybělo pár hráčů ze základu, hosté naopak měli někteří v nohách dopolední výpomoc "B" mužstvu. Přesto se pár šancí urodilo, ale ty největší byly z penaltového puntíku. Košík trefil vedle Pokorného brány po faulu (Lukáš Lanc: "To bylo blbě kopnuté, už jsem to viděl, jak se rozbíhá.") a Němec byl na druhé straně o chlup lepší - trefil tyč. Další penaltu vymáhali hosté po rozhodčím na konci poločasu a Pánek byl tak horlivý, že si u rozhodčího stěžoval při odchodu na přestávku. Bohužel pro něj se vyjadřoval příliš, až byly jeho výroky oceněny červenou kartou.

Souboj Hrstky s Pokorným

Hosté tedy museli ve druhé půli pokračovat jen v deseti a poradili si s tím skvěle. Hned po dvou minutách napřáhl Marek Hrstka a usadil balón přesně k tyči - 0:1. O devět minut později upaloval k brance domácích opět Hrstka, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Pavla Sovu a ten zvýšil na 0:2. Domácí hráči ale vzápětí kontrovali, když se míč jaksi - taksi kostrbatě dostal až k Lukáši Blaščokovi, který ho uklidil za Kolářova záda - 1:2. Skóre mohlo do konce utkání narůstat hlavně pro hosty, ale minisouboj samostatných nájezdů Hrstky na Pokorného skončil 5:0 pro zkušeného gólmana Třebovle.

SK Třebovle
Josef Kocourek, trenér: Rádi bychom se rozloučili výhrou, byla to naše derniéra v okrese a je otázka, kdy se nám zase podaří vrátit. Jenže jsme si nedokázali pořádně nic vytvořit. Až v závěru jsme se zmohli na platonický tlak, ale bez gólovek. To se vyhrávat nedá...

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Byl to takový zápas o nic, ale chtěli jsme dokázat, že do okresu patříme. Měl jsem představu, že domácím nastřílíme více branek, ale to by náš elitní střelec Hrstka musel něco proměnit. Asi pětkrát šel sám na Pokorného a ani jednou neproměnil. No ale ubojovali jsme výhru i v deseti, když se hloupě nechal vyloučit Pánek za kecy. Ta penalta byla podle mě jasná, ale...