17.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Mochtín udržel vedení a porazil Černice

11. J. Dolejš , 22. J. Čeleda , 34. Z. Smolík , 66. J. Čeleda - 19. P. Mastný , 47. J. Bejvl (vl.)
0

Napínavý duel zvládli lépe domácí. Hosté sice dokázali prakticky po celý zápas zůstat na dostřel, Mochtín si ale nakonec vybojoval všechny body.

První vzájemný duel ovládl Mochtín 2:1 a všechny body bral i nyní, když se skóre akorát zdvojnásobilo. Ale nepředbíhejme. První jarní zápas Černic byl odložený, naopak Mochtín nestačil v přestřelce v Žihli 6:4. Ovšem první gól vstřelil stejně jako dnes. Po zhruba deseti minutách hry předvedl domácí povedenou kombinaci středem hřiště, tváří v tvář vyběhnutému Daňkovi se zjevil Jiří Dolejš a uspěl obstřelením brankáře. Za zhruba další, stejně dlouhý časový úsek, ale bylo vyrovnáno. Pavel Mastný se odhodlal ke střele na hranici vápna a zakončil mimo dosah Rajtmajera. Jenže odpověď Mochtína byla ještě rychlejší. Ze středu hřiště putoval balón do pravé strany na Tomáše Dolejše, který našel přesným centrem Jiřího Čeladu. Uklidňující trefu navíc přidal do přestávky ještě nejmenší hráč na hřišti Zbyněk Smolík hlavou po dalším centru ze strany. Více než padesát přítomných fanoušků tak mohlo hřát před druhou půlí pohodlné vedení.

Jenže hned po necelých sto dvaceti vteřinách hry si Mochtín sám zadělal na drama, když si vlastní gól přelobováním svého gólmana vstřelil Jakub Bejvl. Hosté ale již další branku nepřidali a byl to naopak jejich soupeř, který v šestašedesáté minutě stvrdil své vítězství, když umístěnou ranou z pokutového území Černic rozvlnil síť opět Jiří Čelada. Sokol tak zůstává na dně průběžné tabulky, Mochtín je jedenáctý.

TJ Sokol Mochtín
Toman Jiří: „Poločas byl 3:1, chtěli jsme dát rychlý gól a uklidnit se. Jenže jsme si dali rychlý gól vlastní. Přeci jenom jsme ale čtvrtou branku přidali a zápas nakonec zvládli.“

TJ Sokol Plzeň - Černice
Daněk Zdeněk: „Po vlastních hrubých chybách jsme zápas nezvládli, třikrát jsme soupeři nahráli na gól.“

P. Rajtmajer [-] - J. Cihlář [-] , J. Bejvl [-] , J. Žiak [-] , T. Dolejš [-] , P. Švátora [-] - Z. Toman [-] , Z. Smolík [-] - J. Dolejš [-] , J. Čeleda [-] - Z. Novák [-]

Z. Daněk ml. [-] - M. Laibl [-] , J. Bystřický [-] , P. Mlnařík [-] , R. Nádraský [-] - J. Mastný [-] , P. Mastný [-] , V. Hasenöhrl [-] , T. Mudra [-] - R. Kozák [-] , J. Müller [-]

ŽK: 15. Z. Smolík - 43. R. Nádraský , 45. T. Mudra , 89. M. Laibl .
Počet diváků: 54. Rozhodčí: KAFKA Václav - ŠPINDLEROVÁ Zuzana, RUDA Daniel.