--

--

36. F. Votava , 68. M. Toman , 77. T. Jindra - 27. J. Šrain
33

Stoupající forma Jindřichova Hradce je znát, o čemž se nyní přesvědčila Dobříš. Ta sice vedla, ale do poločasu si nechala vyrovnat. A jelikož byla druhá půle v režii hostí, tak nakonec odjížděla s prázdnou.

Dobříš vedení neudržela

Hosté do zápasu vstoupili lépe, drželi míč více na kopačkách a byli aktivnějšími na hřišti. Šance ale přišla na druhé straně, ale Toman přesně nemířil. Za hosty se do zakončení dostával Karas. Dvakrát netrefil zařízení a poté jeho dorážku vyrážel Hejníček. Domácí brankář dobře zasáhl i proti střele Procházky, kterou vyrazil na roh. Ve 27. minutě byl ale překonán. Matějka nahrál J. Šrainovi, který vymetl šibenici - 0:1.

Inkasovaná branka domácí nakopla, ale Dobříš kousala dál. Hejníček byl úspěšný proti úniku Junka. Na druhé straně se sice neprosadil nepřesnou střelou Kučera, ale ve 36. minutě jeho celek srovnal. Na Jechorta vyslal střelu Votava, ta byla ale tečována a skončila tak za zády dobříšského brankáře - 1:1. Brankář hostí dobře zasáhl i v poslední šanci poločasu, když jej trefil Toman.

Jindřichův Hradec si došel pro vítězství

Ve druhé půli měli obrovskou šanci domácí. Votava obešel Jechorta a následné zakončení musel z brankové čáry vykopávat Talůžek. Dobříš se prezentovala střelou V. Šraina, ale ta úspěch nepřinesla. V 68. minutě hostující defenziva shořela v komunikaci. Konkrétně Talůžek pouštěl dlouhý míč Jechortovi. Toho využil Toman a potrestal zaváhání - 2:1. Dobříš zareagovala na inkasovaný gól vysunutím Talůžka na hrot.

Postupná převaha hostí přinesla šance. Pokus V. Šraina dokázal Hejníček vyrazit a následná dorážka Karase skončila těsně vedle. Na druhé straně neměl přesně srovnaná mířidla Toman, to když obešel Jechorta, ale nemířil následně přesně. Hejníček si připsal další plusový zákrok proti Semančíkovi. Domácí vsadili na brejky a rychlonohému Tomanovi se nepodařilo dorazit míč do prostor branky.

Jindřichův Hradec přidal uklidňující gól v 77. minutě. Brejkovou situaci po zaváhání Pokorného zakončil přesně k tyči Jindra a bylo hotovo - 3:1. Čas plynul a na obou stranách byla k vidění ještě jedna šance. Pokus Votavy vyrážel Jechort, na druhé rozvlnil pouze boční síť Horáček, a tak si domácí připsali další cenné body a potvrzují i nadále dobrou formu.

Zdroj: Radim Weber, upraveno redaktorem

FK Jindřichův Hradec 1910
Marek Černoch, trenér: "Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. V prvním poločase měli navrch hosté. O poločase jsme si promluvili v kabině a druhou půli jsme měli lepší. Zaslouženě jsme otočili a zvítězili."

L. Hejníček [-] - D. Cettl [-] (78. L. Králíček [-] ) , M. Völfel [-] , M. Toman [-] (89. V. Princ [-] ) , P. Řehoř [-] , V. Kučera [-] , J. Chalupský [-] , F. Votava [-] , O. Blažek [-] , T. Jindra [-] (86. O. Černoch [-] ) , M. Jáša [-]