30.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Frenštát si poradil s Dolními Datyněmi

6

Dolní Datyně prohrály s Frenštátem vysoko 0:4. Domácí se snažili hrát aktivně, ale na hosty to nestačilo. Ti si připsali další body k vytouženému postupu.

Hosté rozhodli zápas v první půli, domácí zahodili penaltu

Utkání se odehrálo na umělé trávě. Domácí začali dobře a Frenštát nepouštěli do velkých příležitostí. Datyně zahrozily, kdy balón za obranu našel Jiřího Marka, ale gólman Šimara mu střelu zablokoval. Ve 13. minutě udělali domácí hloupou chybu. Frenštát dostal míč mezi stopery a Renta nabídnutou šancí, v podobě samostatného úniku, nepohrdl – 0:1. Datyně o pár chvil později dostaly balón opět na Marka, který si míč navedl do vápna, kde byl sražen a rozhodčí ukázal na puntík. K zahrávání pokutového kopu se postavil Tomáš Gistinger. Zkusil napodobit Antonína Panenku, ale oblouček se mu nepovedl a trefil pouze břevno. Ve 32. minutě skórovali hosté. Domácí stoper namazal Pavlu Klimparovi a ten běžel sám na gólmana, kterého prostřelil – 0:2. V poslední minutě poločasu se ještě jednou skóre upravovalo. Domácí obrana se při standardní situaci nedohodla a osamocený Žitník udeřil – 0:3.

Druhý poločas byl vyrovnaný, branka padla až v závěru

Do druhé půle šli hosté s výrazným náskokem. Velká část poločasu se odehrávala mezi šestnáctkami a hosté hráli spíše úsporně. Ale i přesto nepouštěli domácí do žádných vyložených šancí. Po gólové stránce to vypadalo dlouhou tak, že fanoušci se už žádného nedočkají. Nakonec ho přece jen mohli vidět. V 83. minutě se dostal do koncovky Roman Vaverka a s pomocí teče skóroval do protipohybu gólmana Stacha – 0:4.

Frenštát si upevnil první místo v tabulce. Dolní Datyně zůstávají stále na 13. pozici.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “Hrálo se na umělce. Umělka úzká. Začali jsme solidně a bránili jsme celoplošně. Snažili jsme se dostupovat všechny hráče. V prvních patnácti minutách jsme si vytvořili šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Mrzí mě neproměněná penalta, protože byla kopnuta lehkovážně a když se hraje o záchranu, tak by se měla kopnout buď k tyči nebo někam nahoru a né takhle. V prvním poločase jsme darovali zbytečně a bylo po zápase. Bohužel se nám v utkání zranil stoper (Jakub Greger – pozn. redakce), což je pro nás velká ztráta.“

D. Stach [-] - T. Gistinger [-] , T. Kodenko [-] (75. D. Polášek [-] ) , D. Cileček [-] (70. T. Kaduch [-] ) , J. Greger [-] (15. A. Kučera [-] ) , J. Cenek [-] , J. Marek [-] (72. M. Cileček [-] ) , K. Rozsíval [-] , R. Pištěk [-] , L. Stebel [-] , J. Dolák [-]