23.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

--

--

--

--

Vojkovice vyhrály i bez dvou klíčových hráčů, skvěle je nahradil Ondřej Sluštík !!!

7

Hosté od začátku dominovali a odvezli si zcela zaslouženě jednoznačné vítězství

Marek Stříž nastartoval Vojkovice k bodům

Hosté zápas zvládli i přes absenci dvou klíčových hráčů, Martina Sušovského a Adama Puzoně, kteří dostali volno na doléčení problému s třísly, respektive účast na hokejbalovém turnaji.     Hosté drželi opratě zápasu s rezervou Smilovic pevně v rukou a díky střeleckým schopnostem Marka Stříže, který díky dvěma trefám zajistil pohodové vedení už po prvním poločase. Vojkovice tak měli možnost pošetřit síly a vypustit z lavičky náhradníků hladové hráče, kterých se po delší době sešlo na lavičce rovnou 5!     Trenér Kaňok si tak konečně nepřipadal jako kůl v plotě, à la Milouš Jakeš se svými komunisty v roce 1989. První branku vsítil Marek Stříž v 18.min po odraze ve vápně 0:1 a v 37.min si našel ideálně prostor za hranici šestnáctky 0:2!

Ondřej Sluštík předváděl na hřišti parádičky

V úvodu druhé půle za zmínku stojí parádička Ondry Sluštíka, kdy si zidanovkou připravil dobrou střeleckou pozici, bohužel míč z jeho kopačky cíl minul. Domácí měli druhý poločas více šancí, ale do velké příležitosti je hosté pustili až po hodině hry, kdy řítící se hráč domácích, i díky dobrému postavení brankáře Petra Tesarčíka, branku minul.

Hattrick mohl zkompletovat v 80.min Marek Stříž, ale tentokrát trefil jen tyč a tak výhru hostů definitivně pečetil Jaroslav Fára, když se v 83.min trefil hlavou 0:3! Hosté si tak odvezli zcela zaslouženě 3 body a svoji dobrou jarní formu mohou hned ve středu doma potvrdit proti Mostech. Smilovice čeká další domácí duel tentokrát proti Písku.

SC Smilovice B
Martin Lipowczan (hráč): ,,Bída, bída, zmar. Večer, možná ještě budu muset na Áčko ,nemáme dostatek hráčů.No, včerejší výsledky jsou maras. Jde vidět, že je to prostě nesmysl hrát v 16 týmech. 5 týmů nahoře to ještě baví, protože vyhrávají, o něco i hrají, ale ten zbytek jde od 10 k 5.Jestli na svazu něco neudělají s příští sezonou, tak to bude hrát tak 10 týmů. Už zaznívají hlasy z Chlebovic, že je to možná poslední sezona, my kdo ví atd.´´

TJ Sokol Vojkovice
Jaromír Kaňok (trenér): ,,Zasloužená výhra, nejlepší hráč Ondřej Sluštík, když přijde je vždy pomoc. A už ve středu 10.5. 2023 od 17:00 budeme na svém hřišti hostit hráče Mostů, s kterými jsme na podzim remizovali 1:1. Snad pracovní den neovlivní účast hráčů a taky diváků, které bych chtěl tímto pozvat.´´

R. Galacz [-] - J. Chamrad [-] , V. Sztefek [-] , J. Kyselý [-] , Š. Stašák [-] , M. Motyka [-] , J. Szmek [-] , M. Lipowczan [-] , J. Lipowczan [-] , Z. Minář [-] , V. Jurdzin [-]

P. Tesarčík [-] - R. Suszka [-] , P. Slaminka [-] , O. Sluštík [-] , M. Pastorek [-] , M. Krutil [-] , M. Stříž [-] , P. Klaner [-] , L. Valek [-] , O. Majer [-] , J. Fára [-]

Hráči zápasu: O. Sluštík .
Počet diváků: 10. Rozhodčí: POKLUDA Aleš - KUBĚNA Petr, BARTEK Libor.